Alternatywne źródła białka w karmach dla psów

Alternatywne źródła białka w karmach dla psów

 

Wybierając karmę dla psów, należy kierować się przede wszystkim źródłem białka. Na etykiecie każdej karmy można znaleźć takie informacje. Oczywiście najczęstszym źródłem białka w karmach jest kurczak. Popularne są też karmy z wołowiną.

Zawartość prebiotyków i ziół w karmach dla psów

karmy dla psów CanaganTe karmy są też najtańsze. Droższymi karmami są te, które zawierają w swoim składzie alternatywne źródła białka. Najczęściej są to białka lepiej przyswajalne, które dostarczają większej liczby aminokwasów egzogennych. Poza tym takie białka mają mniejszy potencjał uczulający. Warto zwrócić uwagę na wysokiej jakości karmy marki Canagan. Wśród tych karm znajduje się np. karma, która zawiera w swoim składzie jagnięcinę. Zawartość jagnięciny w tej karmie wynosi aż 61%. Rzadko która karma cechuje się tak dużą zawartością mięsa! To właśnie dlatego karmy dla psów Canagan są dobrym rozwiązaniem. Jagnięcina to nie tylko bardzo dobre źródło białka dla psa, ale również mięso, dzięki któremu karma jest bardzo smakowita i będzie chętnie zjadana przez zwierzę. Karmy marki Canagan posiadają specjalną recepturę, w której nie dodaje się żadnych zbóż. Już od dawna wiadomo, że węglowodany wcale nie są potrzebne psom jako źródło energii metabolicznej. Do karm Canagan dodaje się również prebiotyki, a więc polisacharydy i oligosacharydy, które tworzą w przewodzie pokarmowym idealne środowisko do wytworzenia fizjologicznej flory bakteryjnej. Nie należy zapominać o ziołach, które także znajdują się w karmach Canagan.

Zioła stosowane długoterminowo są w stanie pomóc w wielu dolegliwościach. Przykładowo: juka to zioło, które wpływa na redukcję nieprzyjemnego zapachu kału psa, ale również ułatwia wypróżnianie. Są też zioła, które poprawiają smakowitość karmy. Dlatego niepotrzebne jest stosowanie zbędnych polepszaczy smaku.

 

Komentarze są wyłączone