Augustyn Pelanowski i jego mądre słowa

Augustyn Pelanowski i jego mądre słowa

Współczesny świat daje nam powody do tego, żeby zacząć myśleć realistycznie. Nowoczesne technologie, środki masowego przekazu oraz komunikacja sprawiły, że jesteśmy przyzwyczajeni do tych dóbr i jedyne w co wierzymy, to w siłę pieniądza oraz władzy. A to błąd!

Dlaczego warto czytać felietony Augustyna Pelanowskiego?

paulin Augustyn PelanowskiMimo, iż jesteśmy społeczeństwem rozwiniętym dążącym do polepszania, to jednak nie wiemy wszystkiego, a co więcej – nie radzimy sobie w różnych sytuacjach, popadamy depresję. Być może sprawia to brak wiary w Boga, bo do czego tu dążyć, skoro życie się skończy i pozostaje nicość. Augustyn Pelanowski jest mądrym człowiekiem, który próbuje przekonać czytelników, iż wcale tak nie musi być. Każdy z nas jest w stanie uwierzyć, że można żyć we współczesnym świecie w zgodzi z Bogiem i z głęboką wiarą, że czeka nas życie wieczne. Najtrudniejsza jest chyba walka z samym sobą, dlatego też paulin Augustyn Pelanowski radzi w swoich felietonach, jak poradzić sobie w różnych sytuacjach, jak przeżywać negatywne uczucia jakimi mogą być zazdrość, gniew czy żal do osoby bliskiej. Wskazuje nam odpowiednie drogi i twierdzi, że nie każde działanie jest grzechem. Bardzo ważną kwestią w jego artykułach jest wybaczanie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko jest wybaczać. Prawda taka, że jesteśmy tylko ludźmi i doznajemy różnych krzywd. Powinniśmy być na to przygotowani, a umiejętność wybaczania jest cenną cnotą. Tak samo jest z zemstą.

Jeśli ktoś zrobił nam krzywdę, chcemy wówczas się opłacić tym samym. Tylko, co to nam da? Wyrzuty sumienia? Żal, że musieliśmy dokonać złych czynów? Brak szacunku do samego siebie? Zemsta jest zjawiskiem, które niszczy nasze społeczeństwo i o tym właśnie paulin wspomina. Warto zapoznać się z jego sposobem myślenia. Zapewne świat stanie się dla nas wówczas bardziej zrozumiały.

Komentarze są wyłączone