Baseny ogrodowe z poliestru

Baseny ogrodowe z poliestru

Basen w ogrodzie w dzisiejszych czasach przestał być towarem luksusowym. Zamontowanie basenu w ogródku nie jest już tak dużym wydatkiem jak jeszcze parę lat temu. Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie ten atrakcji wodnej u siebie pod domem. Zwłaszcza w upalne dni, własny basen to świetne rozwiązanie. 

Rodzaje basenów ogrodowych

producent basenów poliestrowychNajpopularniejsze i jednocześnie najtańsze to oczywiście baseny dmuchane. Zainstalowanie takiego basenu nie wymaga ani zbyt wiele miejsca ani czasu. Jedyne czego potrzeba to kawałek w miarę płaskiego terenu, na którym stanie nadmuchany basen. Wykonane są z dość wytrzymałej gumy. Baseny dmuchane nie są przeznaczone jedynie dla dzieci, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej tego typu basenów o sporych pojemnościach. Po zakończeniu sezonu basen jest łatwy w przechowywaniu. Wystarczy wypuścić z niego powietrze. Bardziej zaawansowany typ basenu to basen wykonany z tworzywa sztucznego. Producent basenów poliestrowych zapewnia o jego wytrzymałości. Materiał odporny jest na działanie temperatur oraz promieni słonecznych. Taki rodzaj basenu może mieć już znaczną powierzchnię. Jest dość tani, a jednocześnie spełnia swoje podstawowe funkcje. Jest to najczęściej wybierany model basenu ogrodowego. Oprócz tego posiada specjalne schodki i miejsca do siedzenia w wodzie. Najczęściej umieszcza się go w specjalnie wykopanej w ziemi niecce, ale może również być przystosowany do ustawienia na powierzchni. W razie potrzeby basen można szybko wymontować.

Najdroższy typ to baseny betonowe. Są to baseny uzbrojone, wyłożone płytkami ceramicznymi i specjalną folią. Taki basen wymaga użycia specjalistycznych pomp i filtrów do wody. Zazwyczaj jest basenem zamontowanym na stałe. Nie demontuje się go, ani nie usuwa w zimie.

Komentarze są wyłączone