Charakterystyka pieców akumulacyjnych dynamicznych

Charakterystyka pieców akumulacyjnych dynamicznych

 

Zasada działania tych urządzeń jest nader prosta.  Zazwyczaj zbudowane są one z cegły glinianej lub innego materiału ceramicznego, płyt betonowych oraz pojemników na wodę. Do ich produkcji używa się  również specjalnych materiałów, takich jak feolit. Materiały te służą jako nośnik ciepła.

Dzięki piecom akumulacyjnym dynamicznym można obniżyć koszty ogrzewania

piece akumulacyjne dynamicznePiec akumulacyjny emituje nagromadzone ciepło w sposób ciągły, mianowicie przez promieniowanie cieplne i konwekcję, lu przez wydmuch. Aby przyspieszyć wymianę ciepła, nagrzewnice mogą być wyposażone w wentylatory mechaniczne, które mogą przenosić przez nie powietrze. Piece akumulacyjne dynamiczne mają zwykle dwie kontrolne elementy – kontrolę ładunku, która kontroluje ilość przechowywanego ciepła, a także kontrolę emisji, która kontroluje szybkość, z jaką ciepło jest uwalniane. Kontrolki te mogą być włączane bezpośrednio przez użytkownika lub mogą działać automatycznie po wybraniu przez użytkownika temperatury docelowej w pomieszczeniu na termostacie. Można wymienić wiele zalet, jakimi cechują się piece akumulacyjne dynamiczne: mogą pozostawać uruchomione również w nocy, dzięki czemu dom nadal pozostaje wówczas ogrzany, gdy tymczasem Użytkownicy centralnego ogrzewania i innych równoważnych systemów często wyłączają dla oszczędności ogrzewanie w nocy , przez co dom jest zimny w nocy i wczesnym rankiem. Ponadto korzystanie z pieców akumulacyjnych umożliwia umieszczanie domów w miejscach, gdzie systemy dystrybucji gazu ziemnego nie są dostępne, bez konieczności płacenia przez właścicieli domów większych rachunków za ogrzewanie  w ciągu dnia.

Piece akumulacyjne dynamiczne są efektywnym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń. Ponadto ich konstrukcja pozwala na regulację ilości wytwarzanego i emitowanego ciepła.

 

Komentarze są wyłączone