Co obejmuje zakładanie i pielęgnacja ogrodów?

Co obejmuje zakładanie i pielęgnacja ogrodów?

Ogród jest ważną częścią domu ze względu na to, że jest to miejsce wypoczynkowe, a także reprezentatywne. Chcąc zatem mieć nienaganną przestrzeń zieloną, którą będziemy mogli pochwalić się sąsiadom, a także w której z przyjemnością spędzimy letnie popołudnia zatrudniamy firmy zajmujące się tworzeniem i pielęgnacją ogrodów. Co obejmują te dwie usługi?

Czym jest projektowanie ogrodów?

projektowanie ogrodów trójmiastoDecydując się na zlecenie zewnętrznej firmie wykonanie ogrodu, powinniśmy najpierw dowiedzieć się jakie etapy sprowadzają się do czynności założenia ogrodu. W pierwszej kolejności przedstawiciel firmy ogrodniczej powinien przyjechać by wykonać rozeznanie na posiadłości klienta m.in. określić warunki terenowe i glebowe, jaka roślinność najlepiej rozwija i przyjmuje się w danym regionie. Następnie przystępuje się do wykonania projektu. Jeśli chodzi o projektowanie ogrodów trójmiasto w tej usłudze oferuje wykonanie projektu komputerowego wraz z uwzględnieniem małej architektury ogrodowej, ścieżek, a także rozmieszczeniem systemu nawadniającego wraz z miejscem podłączenia się do hydrauliki budynku oraz nasadami roślinności. Do tego firmy z trójmiasta określają wymagania co do podlewania i pielęgnacji tej roślinności bowiem klienci niekiedy wolą mało wymagające rośliny gdyż nie mają zbyt wiele czasu, który mogliby przeznaczyć na opiekę nad ogrodem. Następnie po zaakceptowaniu przez klienta projektu oraz wprowadzeniu ewentualnych poprawek, firma przystępuje do wykonania ogrodu na jego podstawie. 

Późniejsza pielęgnacja ogrodu zaś obejmuje wszelkie prace związane z utrzymaniem jego wizerunku. W skład obowiązków firm zewnętrznych w ramach pielęgnacji zielonych terenów jest np. strzyżenie trawy i przycinanie oraz formatowanie krzewów. Poza tym dokonywane są wszelkie czynności porządkowe jak grabienie liści, porządkowanie martwej zieleni, przygotowywanie ogrodu na zimę, nasadzanie nowych rabat itd. 

Komentarze są wyłączone