Co zamiast ścian murowanych czyli domy kanadyjskie

Co zamiast ścian murowanych czyli domy kanadyjskie

Inwestor, planujący budowę własnego domu, jest praktycznie ograniczony do dwóch technologii. Stosowana tzw. rama H, czyli konstrukcja stalowa wypełniona pustakiem, nie jest używana przy zabudowie jednorodzinnej.

Domy kanadyjskie to szybka budowa

domy kanadyjskie Pozostaje albo murowanie ścian, albo konstrukcja szkieletowa. To pierwsze wyjście jest czasochłonne. Samo wznoszenie murów, w zależności od sprawności ekipy, zachodzi dość szybko. Konieczne są jednak przestoje, które wydłużają cały proces. Inwestor musi czekać na przykład na wyschnięcie tynków czy wylewek, jednak najbardziej czas budowy wydłuża osiadanie domu. Inaczej jest w wypadku konstrukcji szkieletowej. W małopolsce domy drewniane wznoszone są tak szybko, jak to tylko możliwe, bez użycia zapraw, plastyfikatorów, czy innych, chemicznych dodatków. Po przymocowaniu do ścian warstwy ocieplenia mogą spełniać wymagania dla domów pasywnych, które potrzebują minimalnej ilości energii do ogrzania. Sposób, w jaki buduje się popularne domy kanadyjskie w Krakowie, choć bardzo szybki, nie różni się zasadniczo od tych murowanych. I tu i tu, nawet jeśli miejscem budowy jest województwo śląskie, konieczny jest fundament lub płyta fundamentowa. Konieczne są dostawy materiałów i oczywiście pewna i posiadająca dobre referencje ekipa, współpracująca z projektantem. To, czy firma za siedzibę wybierze sobie Kraków czy inne miasto, to już sprawa wtórna. Domy kanadyjskie w Katowicach wymagają odpowiednio przygotowanego drewna najwyższej jakości. Konieczne jest właściwe wysuszenie i ostruganie z czterech stron a także zabezpieczenie przez rozwojem grzybów i pleśni.

Polskie tartaki są przygotowane do produkcji takiego materiału, dlatego inwestorzy nie powinni się obawiać budowy domów kanadyjskich. Ta technologia, szeroko stosowana na świecie, doskonale sprawdza się i w naszych warunkach.

Komentarze są wyłączone