Co zobaczyć przez weekend w Kudowie

Co zobaczyć przez weekend w Kudowie

Zaczynają się coraz dłuższe, coraz cieplejsze dni. Przy takiej pogodzie aż szkoda siedzieć w domu. Ludzie starają się choć na krótko wyrwać się od miejskiego zgiełku i naładować akumulatory na łonie natury. Czasu jak zwykle zresztą jest niewiele, bo praca i obowiązki pochłaniają większą część życia. W takiej sytuacji cieszy nawet krótki wypad na weekend.

Weekendowe atrakcje Kudowy Zdrój

Kudowa na weekendPolska oferuje bogatą różnorodność krajobrazów i mikroklimatów. Polskie morze, choć chłodne i nieco nieprzystępne ma szerokie grono adoratorów, wschód kraju od Mazur po Bieszczady oferuje bliskie spotkania z dziką przyrodą, całe południe natomiast to szeroka oferta krajobrazów górskich. Moja propozycja natomiast to Kudowa na weekend. Cała Kotlina Kłodzka obfituje w fantastyczne atrakcje dla zwiedzających od licznych zamków z podziemnymi lochami, jak na przykład ten w Kłodzku, zabytkowe pałace i dworki, liczne udostępnione kopalnie a ponadto niesamowita przyroda żywa i nieożywiona. Prawdziwą perełką tego regionu jest Kudowa Zdrój miejscowość uzdrowiskowa położona tuż przy granicy z Czechami, stanowi świetną bazę wypadową do naszych południowych sąsiadów. Obowiązkowym punktem programu jest spróbowanie leczniczych wód mineralnych. Są one bardzo specyficzne w smaku, a co za tym idzie nikomu nie pozostają obojętne. Kocha się je albo nienawidzi. Dalej krótki spacer po malowniczym parku zaprowadzi nas do sławnej kaplicy czaszek w Czeremnej – miejsca w równym stopniu przerażającego co fascynującego. Wieczorem natomiast nie można odmówić sobie przyjemności odwiedzenia którejś z knajpek po południowej stronie granicy i spróbowanie czeskich smakołyków w postaci smażonego sera i piwa.

Taka krótka i niedroga wycieczka zostanie w pamięci każdego turysty. Z pewnością rozbudzi też ciekawość i zachęci do dalszego zwiedzania okolic Kudowy. Teren mimo położenia jest dość płaski dlatego i dzieci i osoby starsze świetnie się tam odnajdą. 

Komentarze są wyłączone