Cudowny olej z Maroka

Cudowny olej z Maroka

Taki olej to w 100% produkt wytwarzany naturalnie. Wielu kosmetologów uważa, że nie ma sobie równych w dziedzinie pielęgnacji. Specyfik ten z każdym rokiem podbija serca coraz większej ilości Polek. Sprawdza się nie tylko jako produkt kosmetyczny coraz częściej możemy go spotkać także w kuchni.

Szaleństwo związanie olejkiem arganowym

olejki arganoweOlej organowy jest bardzo tani, ale to nie główny powód jego wysokiej popularności. Swój prestiż zawdzięcza idealnie zbilansowanym niezbędnym kwasom tłuszczowym. Niestety mało kot wie, że aby kwasy te idealnie oddziaływały na organizm człowieka muszą występować w idealnych proporcjach. Olejki arganowe według wielu specjalistów posiadają właściwości uzdrawiające i odmładzające. Czysty nie przetworzony olej zaleca się stosować na całe ciało i włosy wchłania się bardzo szybko mimo tego, że jest to olej nie pozostawiając charakterystycznej tłustej warstwy ma skórze. Między olejem kosmetycznym o spożywczym występują pewne różnice, które warto znać. Olej kosmetyczny jest tłoczony na zimno i posiada bardzo charakterystyczny złoty kolor i jest praktycznie bezwonny. Jest przeznaczony tylko i wyłącznie do użytku zewnętrznego. Natomiast olej organowy spożywczy produkowany jest z prażonych owoców arganii od kosmetycznego różni się tym, że ma charakterystyczny orzechowy zapach i smak. Jest dużo ciemniejszy od kosmetycznego. W kuchni często używany jako dodatek do sałatek. W regionach z których pochodzi wykorzystywany jest jako składnik słodkiego dipu. Dzięki zawartości wyżej wspomnianych kwasów tłuszczowych stanowi idealne i pełnowartościowe uzupełnienie diety.

Kupując olej kosmetyczny czy też spożywczy warto spojrzeć na jego cenę, jeśli będzie bardzo niska jest to znak, że trzeba spojrzeć na skład może się okazać, że produkt nie jest wykonany w 100% z oleju araganowego. Warto zastanowić się nad zakupem takiego oleju spożywczego lub kosmetycznego w dużej mierze dla naszego zdrowia. 

Komentarze są wyłączone