Czy praca prawnika to coś dla mnie?

Czy praca prawnika to coś dla mnie?

W tym roku kończę studia prawnicze na jednej uczelni z Pruszcza Gdańskiego. Zastanawiam się nad przyszłą pracę i czy uda mi się znaleźć coś ciekawego. Chciałbym pracować jako radca prawny, dlatego zaraz po studiach wyślę swoje zgłoszenia do różnych kancelarii.

Rozmyślam – czy chcę pracować jako prawnik?

prawnik

Wiem, że adwokaci w takich kancelariach są bardzo doświadczeni i na pewno pomogą mi się wdrożyć. Mógłbym samodzielnie świadczyć wtedy porady prawne dla wszystkich klientów. Wiem, że jeżeli będę pracował jako godny uwagi prawnik Pruszcz Gdański, to na pewno zarobię dobre pieniądze, ponieważ ten zawód jest bardzo dochodowy. Mój wujek ma swoją własną kancelarię prawną i adwokaci, którzy są u niego zatrudnieniu zarabiają bardzo dobre pieniądze. Każdy jeździ dobrym samochodem, co świadczy o ich wysokim statusie społecznym. Początkowo myślałem, by zatrudnić się u wujka jako radca prawny, ale uznałem, że nie chcę korzystać z żadnych znajomości. Pracy chcę poszukać samodzielnie, ponieważ będę miał dzięki temu większą satysfakcję. U mojego wujka porady prawne są bardzo fachowe, bo kiedyś rodzice potrzebowali pomocy i wujek im takiej pomocy udzielił. Wiem, że byli bardzo zadowoleni i wiele razy powtarzali, że u wujka są najlepsi adwokaci w całym Pruszczu Gdańskim. Jak już zatrudnię się gdzieś jako radca prawny, to sam będę mógł pomagać i na pewno moje porady prawne będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mój znajomy, który pracuje jako prawnik w jednej spółce z Pruszcza Gdańskiego często mi powtarzał, że w jego firmie poszukiwani są adwokaci i oferował mi pracę po studiach.

To miłe z jego strony, jednak tak jak założyłem na początku, chcę poszukać czegoś na własną rękę. Zaraz po egzaminach końcowych rozpocznę działania w tym temacie. Jestem bardzo dobry i wiem, że na pewno ktoś mnie chętnie zatrudni.

Komentarze są wyłączone