Czy rożek dla noworodka jest niezbędny?

Czy rożek dla noworodka jest niezbędny?

 

Noworodki – nasze malutkie dzieci, w oczekiwaniu na nie często łapiemy się na tym, że mamy chęć kupna rzeczy o których wiemy że są, są one ładne, ale nie zastanawiamy się czy tak na prawdę są one nam potrzebne. Zwykle funkcję takiego rożka kojarzymy z przywozem dziecka ze szpitala lub upatrujemy w nim łatwiejszego sposobu na trzymanie maleństwa na rękach.

Co lepsze rożek czy kocyk?

rożek dla noworodkaDecydując się na kupno rożek dla noworodka nie warto inwestować zdecydowanie w te droższe wersje – są one zwykle dużo ładniejsze od przeciętnych takich w granicach dwudziestu złotych. Są one usztywniane, rzekomo bardziej komfortowe i dla rodzica i dla dziecka – jest to bzdura, bo takie utwardzenie ogranicza naturalne pole manewru i ruchy dziecka. Powoduje u niego uczucie ucisku. Kiedy chcemy koniecznie kupić rożek dla niemowlęcia warto wybrać raczej te o teksturze kołderki – są one dużo bardziej przyjazne dzieciom, pozwalają na większą swobodę ruchów. A kiedy nasze dziecko nie chce w nim zasypiać możemy go na spokojnie rozpiąć i używać jako kołderki do łóżeczka czy też wózka. Jednak, taki rożek równie dobrze można zmontować przy pomocy odpowiednio ułożonego kocyka – w zależności od materiału będzie być może on dużo przyjemniejszy do spania i otuli maluszka.

Podsumowując, poczynając przygotowania do przybycia na świat naszej małej pociechy, warto uzbroić się w listę zakupów co powinniśmy posiadać i tego co tak na prawdę jest nam niezbędne . Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć czy akurat rożek dla niemowlęcia będzie zakupem trafionym – dużo zależy od samego dziecka. Tak , tak one też mają swoje preferencje- jedne lubią swobodę ruchu i przewiewność – u takich sprawdza się kocyk lub kołderka, inne zaś cenią sobie ciepło i lubią spać wtulone w miękki rożek.

 

Komentarze są wyłączone