Czy warto zmienić płyn na olejek do demakijażu?

Czy warto zmienić płyn na olejek do demakijażu?

Dobrze wykonany demakijaż zapewniają wyłącznie olejki do demakijażu- czy to prawda czy mit? Z popularnej chemicznej zasady wiadomo że podobne rozpuszcza podobne, tak więc oleje rozpuszczają inne oleje, w przypadku skóry mowa tu o sebum. Świetnie sprawdza się przy usuwaniu makijażu i innych zanieczyszczeń. Walory produktu zachowane są poprzez naturalne produkty i ich kombinacje, a mowa tu o oleju lnianym, z manuka, oleju z pestek winogron.

Jakie zalety posiada olejek przy oczyszczaniu twarzy?

olejek do demakijażuNiezależnie od typu cery jaki mamy, czy jest ona sucha, mieszana czy też należy do tych tłustego typu – każda z nich posiada naturalną warstwę hydrolipidową, zabezpieczającą przed działaniem zewnętrznych czynników o działaniu negatywnym. Codzienne oczyszczanie skóry, łamie tę naturalną ochronę – cera tłusta produkuje przez to jeszcze więcej sebum, a cera sucha – staje się jeszcze bardziej wysuszona. Zatem w jaki sposób działa olejek? Jeżeli chodzi o skórę suchą – przede wszystkim nawilża ja przez jej nawodnienie i dostarczenie jej niezbędnych składników odżywczych. Przy cerze suchej, która ma skłonności do nadmiernej produkcji sebum olejek do demakijażu oczyści ją, będzie działał antybakteryjnie, a przede wszystkim przy regularnym stosowaniu będzie regulował pracę gruczołów łojowych.

Tak więc, najlepszym rozwiązaniem przy wyborze kosmetyku oczyszczającego jest olejek do demakijażu. Jest to kosmetyk uniwersalny i sprawdzi się przy każdym typie cery. Skóra będzie gładka, pozbawiona nierówności i przesuszenia. W przypadku cery tłustej ureguluje się jej fizjologia wydzielania. Regularne używanie olejku do demakijażu w odpowiedni sposób zapewni nam promienny i zdrowy wygląd. Efekty będą widoczne szczególnie z rana – kiedy stwierdzimy że wyglądamy tak dobrze że nie potrzebujemy makijażu.

Komentarze są wyłączone