Dlaczego biegi narciarskie są tak atrakcyjne

Dlaczego biegi narciarskie są tak atrakcyjne

W poszukiwaniu najpiękniejszych miejsc, w których możemy uprawiać sporty zimowe, w pierwszej kolejności trafimy zapewne na znany, polski kurort zimowy, jakim jest Zieleniec. Bogata oferta hotelowa, restauracyjna, ale przede wszystkim doskonałe zaplecze sportowe, przyciągają co roku tysiące turystów. Jest to więc miejsce dla tych, którzy lubią towarzystwo innych ludzi.

Uroki biegania na nartach w Zieleńcu

narty biegowe zieleniecZnany wszystkim amatorom sportów narciarskich kurort, jakim jest Zieleniec, zachwyca swoim niezwykle malowniczym położeniem. Połóżony jest na zboczach Gór Orlickich, a od połnocy sąsiaduje z Górami Bystrzyckimi. Jest to miejsce idealne do aktywnego wypoczynku o każdej porze roku. Największe oblężenie jednak przeżywa oczywiście zimą. Przyciąga nie tylko specyficznym, zbliżonym do alpejskiego klimatem i pięknymi widokami, ale też bogatym zapleczem stoków czynnych calą dobę. Jak chodzi o narty biegowe zieleniec słynie z przepięknych, długich tras o róznym stopniu trudności. Bieganie na nartach zyskuje coraz więcej zwolenników. Jest po pierwsze o wiele mniej kontuzyjne od zjazdów na stokach, a po drugie ćwiczy naszą kondycję i wytrzymałość. Biegacze szczególnie chwalą sobie trasy w Zieleńcu, podkreślając ich doskonałe przygotowanie bez względu na pogodę. Dodatkowo możemy wynająć przewodnika- instruktora, który może być naszym towarzyszem na trudniejszych trasach. Atutem biegów narciarsckich są oczywiście niezapomniane widoki. 

Piękne widoki, niezapomniane emocje i przyjemny, acz wymagający, wysiłek- z tym wszystkim wiąże się uprawianie biegów narciarskich. Są one ciekawą alternatywą dla bardziej kontuzyjnych zjazdów na stokach. Jednymi z najpiękniejszych i najlepiej przygotowanych tras może poszczycić się znany kurort, jakim jest Zieleniec. 

Komentarze są wyłączone