Dlaczego kupuję klasyczne kasety magnetofonowe w antykwariacie?

Dlaczego kupuję klasyczne kasety magnetofonowe w antykwariacie?

Jestem wielką wielbicielka książek oraz innych wartościowych dóbr kultury. Nigdy nie żałuję na nie pewnej części swojej wypłaty. Często też w momencie, gdy ktoś pyta mnie jaki życzę sobie prezent na urodziny czy Boże Narodzenie, śmiało odpowiadam, że najbardziej ucieszę się chociażby z książki czy dobrej płyty z muzyką.

Kasety magnetofonowe w dobrej jakości

kasety magnetofonoweNie oszukujmy się – książki, płyty, komiksy to jednak spory wydatek. Dlatego też w głównej mierze obecnie przerzuciłam się z lokalnych sieciówek oraz małych księgarni, na popularny antykwariat w moim mieście (jakim jest Łódź) – miejsce bardzo klimatyczne, zadbane, przytulne, z mnóstwem interesujących mnie rzeczy oraz przedmiotów. Można tu znaleźć zapomniane hity nagrane na klasyczne kasety magnetofonowe (a często także dobry jakościowo sprzęt do ich odtwarzania), a także wciąż działające płyty winylowe – towar, który kiedyś był w dobrej cenie, dziś jest często używany jako ozdoba np. na ściany czy w postaci ramek na zdjęcia. To tutaj właśnie znalazłam stare egzemplarze, jeśli chodzi o wydawany w moim dzieciństwie komiks amerykański – nigdzie nie mogłam znaleźć wcześniej brakujących mi numerów. Szczególnie tych dotyczących warhammer i niesamowitych przygód, które właśnie tam się odgrywały. Do zakupów w tym miejscu przekonują mnie przede wszystkim korzystne i bezkonkurencyjne ceny – o wiele niższe, pozwalają na o wiele większe zakupy, niż mogłabym sobie pozwolić w zwykłych sklepach. Jeśli dodać do tego świetnych właścicieli, o genialnym podejściu do klienta oraz zawsze pełni dobrych rad na temat oferowanych produktów (choć nie tylko), nikogo nie zadziwi chyba stwierdzenie, że jest to jeden z moich ulubionych sklepów.

Cieszę się, że takie miejsce jest to istnieje na mapie łódzkich działalności oraz miejsc, które z pewnością warto odwiedzić.

Komentarze są wyłączone