Dlaczego założyłam spółkę na Cyprze

Dlaczego założyłam spółkę na Cyprze

Przedsiębiorcza byłam od kiedy pamiętam. Zawsze zależało mi na tym, by mieć trochę swojej własnej gotówki w portfelu. Jako, że nie umiem pracować dla kogoś wiedziałam, że w dorosłym życiu czeka mnie otwarcie mojego własnego, autorskiego biznesu. Nie wiedziałam jeszcze do końca czym będę się zajmować. Wszystko przyszło z wiekiem. Doświadczenie i wiedza. Ta pokazała mi, że w naszym kraju ludzi z pomysłem dobija się podatkami i innymi kosztami. Niestety.

Przedsiębiorcy uciekają za granice  

spółki na cyprzeKiedy tylko dowiedziałam jakie są koszta utrzymania firmy a także pracownika złapałam się za głowę. Wręcz z przerażeniem szukałam w internecie alternatyw dla takich sytuacji. Nie miałam pojęcia gdzie mam się udać, gdzie szukać pomocy. Aż przeczytałam, że coraz więcej osób decyduje się na założenie spółki na cyprze. Nie wiedziałam, że takie coś jest możliwe. Od razu odnalazłam kontakt do kancelarii prawnej w moim mieście, która zajmowała się optymalizacją kosztów dla przedsiębiorców właśnie poprzez zakładanie spółki na Cyprze. Okazało się, że jeden z moich znajomych ze studiów także uciekł się do takiej praktyki. Zafundowało mu to swego rodzaju spokój i komfort. Jako, że czasy na świecie politycznie nie są pewne, a władza coraz częściej zerka do kieszeni obywateli postanowił właśnie tam otworzyć spółkę. Teraz, gdy czyta w gazecie jakieś niepokojące informacje co do stanu gospodarki czy podnoszenia podatków patrzy pewnie w przyszłość bo wie, że jego to nie dotyczy. Postanowiłam pójść jego śladem.

Cieszę się, że bankowość na Cyprze zapewnia pełną anonimowość osoby, która zakłada tam spółkę. Zasady finansowania są czyste i przejrzyste. W razie jakichkolwiek problemów mogę zgłosić się do kancelarii prawnej, która ma stały kontakt z tamtejszymi urzędami. 

Komentarze są wyłączone