Dobra rachunkowość we Wrocławiu

Dobra rachunkowość we Wrocławiu

Aby zostać księgowym, trzeba skończyć studia wyższe o profilu Rachunkowość i Podatki, lub skończyć odpowiednie kursy. Nie jest to łatwy zawód, bo rachunkowość wymaga dużego poświęcenia, dokładności i terminowości. 

Kto pracuje w biurze rachunkowym? 

rachunkowość we WrocławiuSamodzielna księgowa może być zatrudniona w firmie na etacie, albo w biurze księgowym. Z punktu widzenia kosztów, lepiej skorzystać z usług biura, bo jest to tańsze rozwiązanie, gdyż jako pracodawcy nie musimy tworzyć dodatkowego stanowiska pracy. Rachunkowość we Wrocławiu jest prowadzona przez wykwalifikowanych księgowych, którzy posiadają niezbędne wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w tej branży. Mało który przedsiębiorca decyduje się na samodzielne prowadzenie swojej księgowości, bo wymaga to dużej wiedzy i sporo czasu. Rachunkowość to przede wszystkim prowadzenie książki przychodów i rozchodów zgodnie z ustawą o rachunkowości, oraz prowadzenie pełnych ksiąg dla spółek prawa handlowego. W jej zakres wchodzą wszelkie sprawozdania finansowe, bilanse otwarcia i zamknięcia, oraz przepływy finansowe, wykonywana dla obsługiwanych firm. Jeżeli zdecydujemy się na usługę rachunkową świadczoną przez biuro, to jedyne co należy do naszych obowiązków, to dostarczanie na czas dokumentów księgowych i terminowe uiszczanie opłat za abonament wynikający z podpisanej umowy. W gestii księgowej leży terminowe przekazywanie nam informacji z kwotami do zapłaty za podatki i składki na ubezpieczenia społeczne. Kontakt z księgową odbywa się mailowo, lub telefonicznie.

W biurach rachunkowych pracują najczęściej osoby z dużym doświadczeniem i kompetencjami, dlatego możemy im spokojnie powierzyć sprawy finansowe firmy. Umowa na usługi księgowe, jest najczęściej podpisywana na czas nieokreślony.

Komentarze są wyłączone