Dobre karmy antyalergiczne dla psów

Dobre karmy antyalergiczne dla psów

Nasi pupile podobnie jak my mogą cierpieć na alergie. Niestety alergie u psów występują coraz częściej. Psy mogą cierpieć na alergię na ślinę pcheł, alergię kontaktową lub alergię pokarmową. Ta ostatnia dotyka nasze czworonogi najczęściej.

Karmy antyalergiczne dla psów nie są drogie

karma antyalergiczna dla psaWbrew pozorom objawem alergii pokarmowej nie są wymioty i biegunka. Najczęściej psy dokucza świąd. Możemy też zaobserwować na jego skórze ranki, strupy albo bąble. Te małe skaleczenia pies robi sobie sam ciągle się drapiąc. Jeśli nasz pies drapie się, ociera o meble, nie zawsze oznacza to, że ma pchły. Często jest to alergia. Jej objawy mogą wystąpić nawet po kilku godzinach od kontaktu z czynnikiem uczulającym. Dokładną diagnozę postawi weterynarz. Zrobi badania krwi, zastosuje różne diety, by odkryć na co ma uczulenie nasz pies. Psy najczęściej są uczulone na białko. Należy więc wyeliminować z ich diety podroby wołowe i drobiowe, mleko, jajka, ryż. Być może trzeba będzie wyeliminować też gotowe psie przysmaki, bo zawierają wysoko przetworzoną żywność i często są wzbogacane białkiem. Jeśli nie chcemy codziennie przygotowywać specjalnych posiłków dla naszego pupila karma antyalergiczna dla psa będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Możemy ją zakupić niemal w każdym sklepie zoologicznym. Karmy takie zawierają hydrolizowane białko i nie powoduję nawrotu objawów alergii u psa. Ich podanie jest najwygodniejszym sposobem rozwiązania kłopotów zdrowotnych naszego pupila. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i pieniądze potrzebne do przygotowywania posiłków dla naszego zwierzęcia.

Pamiętajmy, że poprawa stanu zdrowia psa najczęściej ma miejsce po kilkunastu tygodniach podawania karmy antyalergicznej. Zwierzęciu z alergia powinniśmy poświęcać więcej czasu i opieki. Pilnujmy, żeby pies nie rozdrapywał sobie ran i nie tworzył nowych nadmiernie się drapiąc.

Komentarze są wyłączone