dobry obrońca dla przedsiębiorcy

dobry obrońca dla przedsiębiorcy

W obecnych czasach każdy chce zostać lekarzem, prawnikiem, menagerem. Wydawałoby się, że znalezienie dobrego specjalisty nie powinno być dla nikogo problemem. A jednak tak jest. Szczególnie, kiedy potrzebny jest dobry prawnik dla firmy. 

Dobry mecenas pożądany

Prawnik dla firmyW ostatnim czasie nasza firma popadła w kłopoty finansowe, z powodu źle podjętej decyzji inwestycyjnej. Sprawa dotyczyła umowy z klientem, która niestety nie dotrzymał swojej części zobowiązań co naraziło nas na spore straty. Postanowiliśmy, że w tym wypadku może nam pomóc prawnik dla firmy. Nie mieliśmy wcześniej takich sytuacji, tak i więc również doświadczenia i odpowiednich znajomości. Wśród znajomych rozgłosiłem informację, że potrzebny jest dobry prawnik dla firmy, który zna się na swojej pracy. Odzew bardzo szybki. Znalazł się bratanek mojego kolegi. Podobno najlepszy prawnik dla firmy, jakiego mogliśmy sobie wymarzyć. Umówiliśmy się na spotkanie. Pan w średnim wieku przedstawił nam się od strony pod tytułem prawnik dla firmy i tu zaczął wymieniać przedsiębiorstwa dla których prowadził sprawy. Oczywiście my byliśmy niezwykle zadowoleni, w końcu odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, na pewno nam pomoże. Ta farsa trwała do czasu przedstawienia naszej sprawy. Najlepszy prawnik dla firmy tak go nazywajmy przez chwilę głęboko się zamyślił po czym zaczął przepraszać. Jak się okazało owszem jest on prawnikiem dla firmy, ale od prawa podatkowego i nigdy (poza studiami) nie miał do czynienia ze sprawami biznesowymi, jako wykroczeniami. Całe szczęście, że prawnik dla firmy był kompetentny i od razu wyjaśnił nieporozumienie.

Udało się nam uniknąć nieporozumień, okazało się, że jego kolega pracuje jako prawnik dla firmy, ale właśnie związanym z prawem przedsiębiorców. Przedstawiona sytuacja jest najlepszym dowodem na to, jak niedopowiedzenia mogą wpłynąć na zrozumienie i kontakty międzyludzkie. 

Komentarze są wyłączone