Dokładnie wyprany obrus

Dokładnie wyprany obrus

Moja przyjaciółka często podróżowała po świecie. Zwiedziła mnóstwo interesujących miejsc i zawsze po powrocie mnie odwiedzała, żeby podzielić się ze mną swoimi wrażeniami z podróży. Za każdym razem też przywoziła dla mnie jakiś wyjątkowy prezent za co byłam jej wdzięczna.

Obrus oddany do profesjonalnej pralni 

Ostatnio moja przyjaciółka przywiozła mi piękny obrus z Turcji. Było to pranie obrusówelegancki obrus i delikatny. Uważałam na niego i bardzo rzadko kładłam na stole. Niestety pewnego razu przez nieuwagę wylałam sok porzeczkowy i zrobiła się ogromna plama. Bałam się prać obrus w automacie i próbowałam plam pozbyć się piorąc go ręcznie, ale nic z tego nie wyszło. Potrzebowałam pomocy i poszukałam pralni, w której wykonywane było pranie obrusów, bo to był jedyny sposób, żeby w bezpieczny sposób pozbyć się tych uporczywych plam z obrusu. Udałam się do pralni następnego dnia z samego rana, bo chciałam mieć pewność, że wypiorą tam mój obrus. Na weekend miała odwiedzić mnie przyjaciółka i zależało mi, żeby do tego czasu obrus był już czysty. Kiedy kobieta w pralni zobaczyła obrus to od razu zauważyła, że był wykonany z delikatnego materiału. Zapewniła mnie jednak, że w pralni posiadała odpowiednie środki piorące, które były przeznaczone do takich tkanin. Ulżyło mi i byłam przekonana, że w pralni pozbędą się skuteczne wszystkich plam. Po obrus wróciłam następnego dnia po południu. Po plamach nie zostało ani śladu. Byłam szczęśliwa, że trafiłam na taką profesjonalną pralnię. 

Kiedy przyjaciółka odwiedziła mnie w weekend to nie powiedziałam jej o swojej przygodzie z praniem obrusu. Po plamach nie było śladu i nie widziałam potrzeby, żeby cokolwiek na ten temat mówić. Tym razem od przyjaciółki dostałam piękną wazę. Ustawiłam ją w salonie.

Komentarze są wyłączone