Dom przywieziemy ci „pod dom”

Dom przywieziemy ci „pod dom”

Kojarzycie te wszystkie programy typu „Dom nie do poznania”? Jeśli je oglądaliście, na pewno widzieliście sytuację, gdzie dom stawiany jest od zera w siedem dni. Na pewno trudno było wam w to uwierzyć. A czy uwierzycie, że istnieją domy, które można przywieźć pod adres i złożyć niczym klocki.

Budownictwo modułowe, gdy dom potrzebny na już

całoroczne budownictwo modułoweDomy modułowe w ponad 80% przygotowywane są w hali fabrycznej, gdzie powstaje ich konstrukcja, elementy wykończeniowe, a nawet elementy wyposażenia. Dom modułowy to sposób na bardzo szybkie postawienie domu – do zamieszkania gotowy jest w dwa miesiące od rozpoczęcia realizacji zamówienia. Elementy domów mają kształt modułów (sześcianów o kilku standardowych wymiarach), stąd też ich nazwa. Są one dowożone na plac budowy i instalowane na przygotowanym fundamencie. Całoroczne budownictwo modułowe skupia się w swoim asortymencie nie na domkach letnich, ale tych, w których mieszkać można przez cały rok. Oferta domów modułowych jest dość bogata, choć specyficzna technologia budowy ogranicza nieco różnorodność form samych budynków. Każda firma zajmująca się budową domów modułowych dysponuje jednak katalogiem, w którym zawartych zostało od kilku do kilkunastu proponowanych projektów. Znajdziemy wśród nich domy z dachami skośnymi, poddaszami oraz domy piętrowe. W firmie, której będziemy chcieli zlecić wybudowanie nam domu, możemy również zapytać o możliwość adaptacji projektów dostarczonych bezpośrednio przez nas. Moduły różnią się od siebie wariantami wykończenia – im większy stopień wykończenia, tym oczywiście wyższy koszt zakupu modułu.

Domy modułowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną domu „na już”, w wybranej lokalizacji, bez względu na koszty. Jeśli potrzebujemy miejsca do zamieszkania, a nie wymyślnych form budynku, na pewno doskonale odnajdziemy się w modułowej ofercie.

Komentarze są wyłączone