Drewniane garaże są lepsze od metalowych

Drewniane garaże są lepsze od metalowych

Mieszkańcy dużych miast nie mają wyboru i swoje auta muszą zostawiać na noc na ulicy, lub na wykupionych miejscach garażowy, które mają ograniczone miejsce. Mając swój dom i trochę wolnego terenu, możemy się pokusić o stworzenie kompleksowego garażu dla naszego auta.

Jak wyglądają garaże z ekologicznego drewna?

garaż drewniany ekologicznyMiejsce, w którym zostawiamy auto musi być bezpieczne i na tyle przestronne, aby pomieściło niezbędne narzędzia, zapasowe opony, czy sprzęt do mycia i odkurzania samochodu. Jeżeli nie chcemy zostawiać auta pod gołym niebem, to najlepiej zainwestować w garaż drewniany ekologiczny. Cała konstrukcja jest oparta na bukowych, lub klonowych deskach o grubości minimum pięciu milimetrów. Dach również może być pokryty drewnem, ale lepiej się sprawdzają pokryte dachówkami, lub specjalną blachą, odporną na nagrzewanie. W takim garażu możemy zamontować automatycznie otwieraną do góry bramę wjazdową, która będzie świetnym zabezpieczeniem przed ewentualnym złodziejem. Jeżeli ekologiczny garaż będzie stał na przestrzeni, z dala od domu, to dobrze w nim mieć choć jedno okno, aby nie czuć się w środku jak w bunkrze. Producenci garaży oferują także modele ocieplane styropianem od wewnętrznej strony, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania, ale też podnosi jego cenę. Garaże z drewna są dostępne w dwóch wersjach, pojedyncze oraz podwójne, ale niektórzy sprzedawcy oferują możliwość stworzenia indywidualnej konstrukcji na życzenie klienta, który posiada na przykład samochód dostawczy o nietypowym wymiarze. 

Zdecydowanie lepsze jakościowo są garaże drewniane, które są nieco droższe od wersji metalowych, ale posiadają wiele udogodnień, które przekonują do siebie potencjalnych klientów. Metalowe bardzo szybko się nagrzewają i nie utrzymują ciepła w zimie w przeciwieństwie do drewnianych.

Komentarze są wyłączone