Drzwi i okna do domów pasywnych

Drzwi i okna do domów pasywnych

Domy pasywne charakteryzują się tym, że straty ciepła w takim domu są minimalne. Aby było to możliwe należy zastosować specjalne materiały budowalne, ale i także specjalne, energooszczędne technologie budowania takiego domu.

Drzwi wewnętrzne – muszą być izolowane?

drzwi wewnętrzneJednak domy pasywne, to nie tylko energooszczędność, ale zastosowanie maszyny jak i urządzania, które pozwolą na zaoszczędzeniu na wytwarzani energii elektrycznej, jak i cieplnej. Na przykład w domy pasywne mogą być wyposażone w panele słoneczne pompy ciepła, wentylacje mechaniczną z rekuperacja czy kolektory słoneczne. Czasem także zdążają się domowe elektrownie wiatrowe. Także w takich domach muszą znaleźć się odpowiednie drzwi jak i okna. We Wrocławiu zdecydowano się na drzwi z montażem w strefie ocieplenia. Jest to innowacyjne rozwianie, które coraz częściej stosuje się w domach pasywnych czy energooszczędnych. Poza tym drzwi z montażem przez fachowców, to dobre rozwiązanie, gdyż wtedy mamy pewność, że zostaną one odpowiednio zaizolowane. Podobnie jest z oknami do takich domów. Także drzwi techniczne muszą zostać odpowiednio wybrane, dotyczy to izolacji jak i materiału z jakiego będą wykonane. Na szczęście trwałe drzwi wewnętrzne wrocław, nie muszą już być tak idealnie izolowane. Jeśli mowa o oknach, to jak już było wspomniane, muszą one być odpowiednio zaizolowane. Do tego obecnie na rynku są innowacyjne e rozwiązania okien energooszczędnych. Składają się one z trzech szyb, pomiędzy którymi znajdują się gazy szlachetne. To one zapobiegają wydostawaniu się ciepła z domu przez okna.

Budując domy pasywne należy pamiętać o wyborze odpowiednich materiałów budowlanych, jak i okien czy drzwi. Na szczęście obecnie na rynku jest duży wybór różnych materiałów, więc bez problemu je znajdziemy, nie tylko we Wrocławiu.

Komentarze są wyłączone