Dziadek i skuteczne odżelazianie wody

Dziadek i skuteczne odżelazianie wody

Mój dziadek już siedemdziesiąt lat temu pracował w miejskich wodociągach, i jeśli ktoś szukałby najlepszego możliwego eksperta w tej dziedzinie, to musiałby się zgłosić bezpośrednio do niego.

Odżelazianie wody kiedyś było inne

odżelazianie wodyPotrafił zrobić cuda przy tych maszynach, żadne procesy tam zachodzące nie były dla niego tajemnicą. Oczywiście teraz w dzisiejszych czasach zapewne praca ta wygląda zupełnie inaczej. Wszystko jest niemal w całości zautomatyzowane a praca robotników polega głównie na doglądaniu komputerów czy wszystko jest w porządku. Takie uzdatnianie wody kiedyś wyglądało zupełnie inaczej. Pracownicy mieli na głowie znacznie więcej obowiązków i odpowiedzialności. Odwrócona osmoza była wykonywana znacznie bardziej dokładnie. Nie było czegoś takiego jak czasem jest teraz, że jak pójdzie dobrze to dobrze, jak nie to nie. Wszystko było przemyślane, wykonane porządnie i solidnie. Cała ekipa pracowała na wspólny sukces pomimo braku jakichś wyjazdów motywacyjnych, premii czy norm. Filtrowanie wody równie było robione z większą troską, wymieniane filtry były ustawiane tak, by działały całymi dekadami, a nie tak jak teraz, że co chwilę wymienia się na nowszy. Skuteczne odżelazianie wody z kolei przebiegało kompletnie inaczej. Kiedyś były inne czasy, niektórzy mogliby powiedzieć, że było gorzej lub lepiej, ale mi osobiście wydaje się, że było po prostu inaczej. Starzy ludzie mówiący, ze kiedyś było lepiej nie tęsknią wcale za tamtymi czasami, tylko za swoją młodością. Niestety, młodość przeżywa się tylko raz, i gdyby mieli możliwość wyboru, czy przeżywać młodość wtedy czy teraz, zapewne wybraliby teraźniejszość. Ja tam jestem zadowolony z tego gdzie i kiedy żyję. Obecnie każdy z nas żyje lepiej niż średniowieczny król. Mamy prąd, ubikacje, czystą wodę w kranach. Kiedyś dosłownie nikt nie miał takich luksusów.

Oczywiście my tego nie doceniamy. Mieliśmy to w momencie gdy się narodziliśmy, więc stwierdziliśmy, że zapewne to było tu od zawsze. Tak samo jeśli chodzi o pokój na świecie. Jesteśmy dopiero drugim pokoleniem które nie zaznało żadnej wojny za swojego życia.

Komentarze są wyłączone