Ekspresowy odbiór odpadów spożywczych

Ekspresowy odbiór odpadów spożywczych

Mieszkamy w małym miasteczku. Bardzo dużo czasu spędzamy na przygotowywaniu posiłków, ponieważ posiadamy dość dużą rodzinę. Nasza mama i babcia cały czas spędzają w kuchni i przygotowują różne przyjęcia, w których oczywiście gwoździem programu jest odpowiednie jedzenie i odpowiednio przygotowane desery.

Odpady spożywcze nie mogą długo zalegać w domu

kompleksowy odbiór odpadów spożywczychJakiś czas temu zauważyliśmy, że strasznie dużo śmieci pojawia się podczas przygotowywania posiłków i trzeba było coś z tym zrobić. Mama nawiązała współpracę ze specjalną firmą, która zajmowała się wywozem naszych śmieci. Co trzy dni przyjeżdżał do nas kompleksowy odbiór odpadów spożywczych, który zabierał wszystko to, co było zbędne. Po co było wyrzucać to do normalnych koszy i niszczyć naszą planetę. Mama, jako kucharka, czasami przygotowywała posiłku dla wielu osób, obsługiwała przyjęcia, czy komunie. Większość czasu przygotowywała posiłki w specjalnie przystosowanej do tego kuchni. Tak więc można wyobrazić sobie, ile odpadów z tego jej kucharzenia powstawało. Czasami kilka dużych worków stało do wyrzucenia po kilku godzinach w kuchni. Niestety, no ale jeżeli ktoś lubi jeść, musi też być gotowy na to, że wiąże się to z produkcją większej ilości śmieci. W każdym lokalu sprawdza się, czy jest załatwiony odpowiedni wywóz odpadów spożywczych. Sanepid dokładnie sprawdza takie rzeczy, ponieważ śmieci nie mogą być w tym samym pomieszczeniu, w którym się gotuje, czego już kiedyś byłem świadkiem w jednej z restauracji.

Nasi panowie którzy wywożą śmieci, są już przyzwyczajeni do tego, że zawsze jest u nas ich spora ilość. Zawsze wszystko ładnie zabierają i nie ma już śladu po naszych odpadkach. No, przynajmniej do następnego razu. Jednak mamy przed gotowaniem nie jesteśmy w stanie powstrzymać.

 

Komentarze są wyłączone