Filtry wentylacyjne kasetowe, kieszeniowe i kompaktowe

Filtry wentylacyjne kasetowe, kieszeniowe i kompaktowe

Trzy różne rodzaje filtrów, trzy różne zastosowania i ten sam cel: zachowanie jak najwyższej jakości powietrza przy stałej jego cyrkulacji z zewnątrz. Podałem te rodzaje, gdyż są chyba najlepiej rozpoznawalne wśród ludzi zajmujących się wentylacją na co dzień.

Trzy rodzaje filtrów wentylacyjnych

płaskie filtry do wentylacjiZacznę od filtrów kieszeniowych, gdyż są one stosowane jako filtry wstępne lub końcowe. Służą więc do wychwytywania cząsteczek, które w innym wypadku przeniknęłyby do pomieszczenia. Jak sama nazwa wskazuje mają kieszeń, dzięki której mają wysokie właściwości magazynowania i pochłaniania. Mają też dużą trwałość, mogą być więc używane w dość trudnych warunkach wentylacyjnych. Następne są filtry kasetowe. Również są to filtry wstępne lub końcowe, lecz używane są w przypadku jednostopniowego procesu oczyszczania powietrza. Wyróżniamy płaskie filtry do wentylacji, przeciwpyłowe minipleaty i „Z-line”. Stosowane mogą być w bardzo trudnych warunkach, dzięki czemu są dość często wykorzystywane. Na koniec zostały filtry kompaktowe. Stosowane są jako filtry „dokładne”, czyli w sytuacjach, gdzie konieczna jest wysoka jakość powietrza. Ma również bardzo dużą wytrzymałość i trwałość, jest więc to dobry wybór w przypadku ciągłej lub wydłużonej cyrkulacji. Wszystkie te filtry powinny być wymieniane przynajmniej dwa razy do roku, by zapobiec wysokiemu stężeniu pyłów zapobiegających odpowiedni przepływ świeżego powietrza z zewnątrz.

Przy następnej wizycie specjalisty od klimatyzacji lub wentylacji możemy popisać się swoją wiedzą na temat filtrów, pomoże nam to też w wypadku konieczności wyboru. W najgorszym przypadku uchroni nas to przed zakupem drogiego filtra, który będzie się u nas zwyczajnie marnował. Najważniejsze jest, by utrzymywać wentylacje w dobrej kondycji by powietrze było jak najlepszej jakości.

Komentarze są wyłączone