Gdzie kupić bakterie kefirowe?

Gdzie kupić bakterie kefirowe?

 

Przetwory mleczne bardzo często goszczą w naszej lodówce. Mowa tutaj przede wszystkim o mleko, jogurtach czy serach, ale także o kefirze, który posiada cenne dla zdrowia składniki odżywcze i może stanowić ciekawy dodatek do wielu potraw.

Bakterie kefirowe – gdzie je można zakupić?

bakterie kefirowe - sklepKefir jest jednym z najbardziej popularnych produktów mlecznych. Jego zaletą jest specyficzny, orzeźwiający smak, który doskonale współgra nie tylko z płatkami czy dodatkami w postaci bakalii, ale również z różnymi owocami. W dużym uproszczeniu, większość tradycyjnych kefirów powstaje na bazie mikroflory ziaren kefiru, które zawierają symbiotyczne bakterie (na przykład paciorkowców mlekowych oraz przede wszystkim korzystnych dla ludzkiego organizmu pałeczek kwasu mlekowego). Wszystko to sprawia, że kefiry i inne przetwory mleczne, które zawierają pozytywne szczepy bakterii są wskazane między innymi przy antybiotykoterapii – korzystnie oddziałują na układ pokarmowy oraz pracę poszczególnych narządów. Co więcej bakterie kefirowe można kupić w wielu sklepach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, co jest przydatne szczególnie jeśli mieszkamy w mniejszej miejscowości. Zawsze można również poprosić, aby bakterie kefirowe – sklep sprowadził z hurtowni specjalnie dla nas, w większości nie ma z tym zbyt dużego problemu. Bakterie te przydadzą się nam w momencie, kiedy przyjdzie nam na myśl przygotowanie domowego kefiru – jego zaletą jest przede wszystkim sprawdzony skład oraz możliwość dodania ulubionych dodatków.

Kefir to bardzo ważne źródło nie tylko korzystnych szczepów bakterii, ale również wapnia i innych mikroelementów. Warto jest więc go włączyć do swojej codziennej diety – szczególnie, że możliwości na jego wykorzystanie jest naprawdę sporo.

 

Komentarze są wyłączone