Grzanie ekologiczne? Z pompami ciepła to możliwe

Grzanie ekologiczne? Z pompami ciepła to możliwe

Nie jem mięsa, wyłączam zawsze ładowarkę z kontaktu, telewizora nie zostawiam na stand-by. Czemu? Bo robię wszystko co mogę, by nie szkodzić matce naturze. Wiem, że świata nie uratuję, ale tyle ile jest w mojej mocy, mogę zrobić. Tym bardziej jeśli mam możliwości finansowe.

Czy kupię pompę ciepła w Inowrocławiu?

pompy ciepła inowrocławPrzy okazji budowy nowego domu, mój projektant zapytał o formę ogrzewania, jaką bym chciała mieć. Oczywiście usłyszał, że coś co będzie najbardziej eko. Powiedział mi od razu: pompa ciepła. Musze przyznać, że w kwestii ekologii wiem wiele, ale o pompach jeszcze nie słyszałam. Nie wiedziałam co to jest ani czy to się sprowadza czy produkuje na miejscu. Dlatego już w tym samym dniu wpisałam w internecie hasło: pompy ciepła inowrocław i wiedziałam, że mój projektant poprowadził mnie dobrze. Ciche, zautomatyzowane i przede wszystkim przyjazne dla środowiska. Bez oleju, gazu, czy węgla, pompa potrzebuje tylko trochę prądu na rozruch. Latem mogła mieć również funkcję klimatyzacji. Pompy w tym czasie nie były jeszcze tak popularne jak teraz. Wtedy w modzie były solary i byłam przekonana, że to one będą mi zaproponowane. Okazało się jednak, że pompa ciepła pobiera energię cieplną z większej ilości źródeł: z wody gruntowej, gruntu czy powietrza. Byłam zachwycona, że takie coś istnieje i zachwycona, że w Polsce. Ba, nawet w Inowrocławiu. Oczywiście, wiele osób z mojego grona właśnie wtedy dowiedziało się o tym sposobie ogrzewania. Teraz już pompy ciepła nie są nowością, są tak samo polecane jak inne formy grzewcze. Na szczęście.

Gdy mój dom już przeszedł z fazy projektu w fazę realizacji miałam pełną zgodę na wszystko co było w nim robione. Obok stanęło też coś dla moich zwierząt. Miałam kojce dla psów i ogromny staw dla kaczek. To było i jest ciągle spełnieniem moich marzeń.

Komentarze są wyłączone