Jak dobrze zainstalować instalację hydrantową

Jak dobrze zainstalować instalację hydrantową

Ogień to prawdziwy i istny żywioł. Gdy się tylko pojawia bardzo ciężko jest go ujarzmić czy w ogóle uspokoić. W miejscach, gdzie jest drewno czy duże ilości spirytusu bądź czegoś produkowanego na jego podstawie – na przykład perfum niezbędna jest instalacja.

Instalacja hydrantowa może uratować życie

instalacje hydrantoweCała otoczka przeciwpożarowa może wydawać się człowiekowi zbędna. Jednak tak nie jest. Niejednokrotnie udowadniane było, że dobrze zainstalowany system przeciwpożarowy czy rozmieszczone gaśnice mogą uratować dobytek, ale i życie. Podobnie jest, jeśli w firmie czy biurze wymagane jest, aby zostały zainstalowane instalacje hydrantowe. Z jednej strony jedni uważają, że jest to zbyteczne, ponieważ taka instalacja jest mało kiedy używana. Jednak posiadanie przez budynek czy dane pomieszczenie takiej instalacji jest regulowane prawne. Jeśli nie będzie ona się znajdować skutki mogą być dwojakie – finansowe w przypadku wysokich kar nałożonych przez kontrolerów ale i w razie pożaru dotarcie do wody będzie znacznie utrudnione. W dzisiejszych czasach dobre i sprawdzone instalacje hydrantowe znajdują się zarówno w halach produkcyjnych jak i budynkach biurowych czy sklepach. Cały system kontrolowany jest raz w roku przez strażaków, którzy często są opiekunkami konkretnych budynków. Dodatkowo nie bez znaczenia jest rozmieszczenie gaśnic przeciwpożarowych. Jednak nie sama instalacja jest kontrolowana. Gdy tylko przychodzi do sprawdzenia działania całości liczą się także inne aspekty.

Jest to przede wszystkim sprawdzenie, czy cała instalacja hydrantowa i przeciwpożarowa jest odpowiednio oznakowana. Czy zraszacze na sufitach nie są niczym przysłonięte a także zweryfikowanie, czy droga pożarowa jest nie tylko oznakowana, ale niczym nie zablokowana.

Komentarze są wyłączone