Jak wybrać rower trójkołowy dla dziecka?

Jak wybrać rower trójkołowy dla dziecka?

 

Rowerek trójkołowy to bardzo popularne akcesorium dla dziecka, które często można zauważyć jeżeli zobaczymy jakąś rodzinę na spacerze. Jest to bardzo użyteczny sprzęt, który jednocześnie sprawia też wielką frajdę najmłodszym. Bo właśnie taki rowerek jest idealnym sprzętem przejściowym między wózkiem, a prawdziwym dwukołowym rowerem (który najczęściej początkowo ma dodatkowe dwa małe kółka).

Rowerek trójkołowy musi być stabilny

rowerki trójkołoweNajważniejsze przy wyborze takiego sprzętu jest oczywiście bezpieczeństwo dziecko, a więc trzeba pamiętać by kupować produkty sprawdzone i wykonane z solidnych materiałów. Nie można też zapominać o tym, że najmłodsze dzieci powinny nawet na takim rowerku jeździć w kasku. Jeżeli chodzi o rowerki trójkołowe to rodzic musi się zdecydować czy woli rower trójkołowy z korbami, które są umieszczone na przednim kole czy taki z klasycznym napędem łańcuchowym. Ważny jest też materiał, z jakiego wykonany jest taki rowerek. Dla najmłodszych dzieci warto wybrać rowerek wykonany z mocnego plastiku, bo jest po prostu lżejszy, ale na rynku dostępne są też rowerki z ramami stalowymi. Dużo też zależy od budżetu rodziców, ponieważ te drugie rowery są droższe. Ale ze względu na lepsze koła są bardziej wytrzymałe, ale i nie robią tyle hałasu, co plastikowe kółka w tańszych rowerach. Trójkołowe rowerki występują w naprawdę różnych modelach, które potrafią być bardzo wymyślne i urocze dzięki czemu dziecko chętnie z takiego rowerka korzysta.

Rowerek trójkołowy to świetne rozwiązanie dla wszystkich rodziców, których dziecko już nie za bardzo chcę siedzieć w wózku. Zawsze nadchodzi taki czas, że dziecko usilnie stara się z wózka wydostać. Wtedy świetnym rozwiązaniem będzie taki rowerek, ponieważ na rynku są jego różne modele, dzięki czemu w zależności od wieku dziecka można dopasować odpowiednie zabezpieczenia, tak by dziecko było w czasie jazdy bezpieczne.

 

Komentarze są wyłączone