Jak wygląda kurs wizażu?

Jak wygląda kurs wizażu?

Wizaż to makijaż artystyczny podkreślający czyjąś urodę albo tuszujący niedoskonałości. Jest to również kreowanie całego wizerunku, dobór fryzury oraz stylizacja ubioru. Wizaż jako makijaż często łączony jest z dziedziną kosmetologii.

Kurs wizażu

Tani kurs wizażu zawodowy tani kurs wizażuobejmuje 120 godzin nauki. Jest on przygotowany dla osób, które chcą od podstaw nauczyć się zawodu wizażysty a także planują być aktywne w tym zawodzie. Program szkolenia łączy w sobie kurs wizażu trwający około 40 godzin oraz kurs dla zaawansowanych obejmujący 80 godzin. Dzięki takiemu szkoleniu mamy zagwarantowane najlepsze przygotowanie do zawodu wizażysty we wszystkich kierunkach czyli praca przy sesjach zdjęciowych z fotografem, na planie filmowym, telewizyjnym czy na pokazach mody i salonie kosmetycznym. Zajęcia prowadzone są w grupach kilkuosobowych. Większość czasu poświęcona jest na zajęcia praktyczne czyli ćwiczenie wizażu. Podczas zajęć kursanci pracują na sobie wzajemnie, a także na modelkach. Pozwala to jak najszybciej uzyskać płynność ruchów, precyzję oraz dokładność. Każdy z uczestników szkolenia dostaje własne stanowisko pracy z lustrem oraz oświetleniem charakteryzatorskim. W szkołach pracuje się na profesjonalnych i sprawdzonych kosmetykach różnych marek. Dzięki temu makijaże tworzone na zajęciach nie są ograniczone parametrami wybranej linii kosmetyków. To pozwala na naukę swobodnego korzystania z kosmetyków oraz artystycznego podejścia do przyszłego zawodu.

Na zakończenie kursu przeprowadzany jest egzamin teoretyczny oraz praktyczny z poruszanych podczas trwania kursu zagadnień. Jeśli zdamy egzamin otrzymamy certyfikat zakończenia zawodowego kursu wizażu. Otrzymane dokumenty potwierdzają zdobyte uprawnienia do wykonywania zawodu wizażysty.

Komentarze są wyłączone