Jak zainteresować nowych graczy grami planszowymi?

Jak zainteresować nowych graczy grami planszowymi?

 

Sposobów na spędzanie wolnego czasu wyszukujemy na różne sposoby. Wiele pomocy czerpiemy od znajomych oraz z internetu. Chcemy w ten sposób ciekawie spędzić wolne popołudnie, rozszerzyć grono znajomych albo rozwijać swoje pasje. W zależności od tego czy chcemy na to wydać pieniądze, czy też po prostu dobrze się bawić, jest wiele sposobów, aby znaleźć nowe hobby.

Sobotnie wieczory z grami planszowymi w Krakowie

gry planszowe z krakowaNasi rodzice wolny czas spędzali na graniu w takie gry jak Chińczyk czy Eurobiznes. Wieczorne wolne chwile spędzali również na grach karcianych, takich jak poker, kanasta czy makao. Dzisiejszy świat gier planszowych wygląda nieco inaczej. Swój wzrost w sprzedaży i produkcji zauważalny został około pięciu lat temu. Dzięki temu, gry planszowe z Krakowa – miejsce niedawno mało znane, zyskało nowych klientów. Ażeby zainteresować młodych ludzi do grania oraz zapoznać ich z ciekawymi, nowoczesnymi planszówkami, wraz z miejscowym Domem Kultury, postanowili organizować cykliczne sobotnie wieczory z grami planszowymi. Zaczęli od prezentacji najprostszych gier, takich jak Splendor, Catan czy Carcassonne, aby pokazać, jak wyglądają nowoczesne gierki i zainteresować tym hobby. Z czasem kliencie sami zaczęli przynosić na te spotkania swoje gierki, dzięki temu gry planszowe z Krakowa znacznie zwiększyły swoją popularność. Pojawili się także wydawcy, zainteresowani stała współpracą z tym miejscem, w celach promocyjnych.

Wraz z rozwojem gier planszowych w naszym kraju, sklep ten zyskał dużą popularność i stał się stałym miejscem odpoczynku dla wielu mieszkańców Krakowa. Obecnie raz w miesiącu odbywają się dodatkowo turnieje gier planszowych i karcianych z nagrodami. Młodzi ludzie również chętnie odwiedzają to miejsce w ciągu tygodnia, pokazując innym nowo odkryte planszówki. 

 

Komentarze są wyłączone