Kamienny nagrobek z krzyżem, wazonem, lampionem lub posągiem

Kamienny nagrobek z krzyżem, wazonem, lampionem lub posągiem

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze olbrzymią tragedią. W tym smutnym okresie trzeba jednak znaleźć czas na załatwienie wszystkich formalności związanych z pogrzebem. Oczywiście jest coraz więcej zakładów pogrzebowych, które oferują załatwienie wszystkiego po kolei po podpisaniu umowy z klientem, ale również nad tym trzeba mieć kontrolę.

Wybór nagrobka – granitowy, marmurowy, z elementami dodatkowymi

nagrobki mazowieckieNawet jeśli zakład pogrzebowy zajmie się formalnościami dotyczącymi pogrzebu, to na pewno będzie kontaktował się z klientem w sprawach tj. wybór trumny czy nawet później wybór nagrobka. Najczęściej jednak bliscy osoby zmarłej decydują się na postawienie nagrobka dopiero po jakimś czasie od pogrzebu i załatwiają to sami. Nagrobek można zamówić w zakładach kamieniarskich. Obecnie najczęściej wybierane są nagrobki wykonywane z czarnego granitu. Nieco tańsze są nagrobki wykonywane z marmuru – są to nagrobki mazowieckie o kolorze jasnym (biel, szarość, czerń wymieszane ze sobą). Na nagrobku powinien znaleźć się odpowiedni napis – zazwyczaj jest to imię i nazwisko osoby zmarłej oraz data urodzin i śmierci. Czasami zdarza się, że klienci życzą sobie wykucia dodatkowego napisu np. spoczywaj w pokoju, dobry mąż i ojciec i znacznie więcej. Na nagrobku może znaleźć się zdjęcie osoby zmarłem (najczęściej zdjęcie z dokumentu tożsamości). Obecnie częściej wybierane są proste nagrobki, ale zdarza się, że klient wybiera nagrobek z dodatkiem kamiennego krzyża, anioła, posągu Jezusa, Matki Boskiej.

Są też nagrobki w kształcie łzy, serca i nie tylko. Takie nagrobki są nieco droższe. Na płycie poziomej może znaleźć się kamienny lampion z miejscem na znicz. W płycie poziomej może też znajdować się otwór z ziemią na posadzenie żywych kwiatów. Na nagrobkach znajdują się często kamienne donice lub do płyty przytwierdzany jest kamienny wazon.

Komentarze są wyłączone