Kolonie w Polsce czy za granicą?

Kolonie w Polsce czy za granicą?

Każdego lata wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak zagospodarować swoim dzieciom dwa i pół miesiąca letnich wakacji. Zdecydowana większość decyduje się na wysłanie dzieci na kolonie. Powstaje jednak pytanie jaki rodzaj wypoczynku wybrać – w kraju czy za granicą? Jest to niezwykle trudna decyzja i warto to starannie przemyśleć.

O koloniach słów kilka, czyli czy spędzać je w Polsce czy za granicą?

baza polskich ośrodków kolonijnychWielu rodziców chce swoim dzieciom zafundować niezapomniane wakacje, dlatego decydują się na drogie, zagraniczne wakacje. Dominują wyjazdy do Hiszpanii, Grecji, Włoch i Francji. Dzieci mieszkają najczęściej w hotelach, ewentualnie hostelach, a program wyjazdu jest najczęściej dość mocno zapełniony. Dzieci są pod opieką przewodnika, który zapewnia odpowiednią trasę przez wszystkie najważniejsze zabytki. Do tego oferowany jest czas wolny, w ramach którego młodzież może skorzystać z różnorodnych atrakcji – zabawa na plaży, robienie zamków z piasku, gra w piłkę czy uprawianie sportów wodnych. Niewiele osób wie, że baza polskich ośrodków kolonijnych również jest bardzo rozbudowana i dla atrakcyjnego wypoczynku wcale nie trzeba wydawać fortuny i wysyłać dzieci za granicę. Liczne ośrodki znajdują się nad morzem. Wiele placówek umiejscowionych jest także w górach. Istnieją również wyjazdy niezwiązane z jednym, konkretnym miejscem. Biura podróży posiadają szeroką ofertę w tym zakresie.

Warto zatem sprawdzić wiele różnych lokalizacji, organizatorów i biur podróży. Wyjazdy zagraniczne są niezwykle atrakcyjne, ale baza polskich ośrodków kolonijnych jest również bogata i ma wiele do zaoferowania. Wybierając właściwą opcję dobrze jest przede wszystkim ustalić z naszym dzieckiem, dokąd chciałoby pojechać. Dodatkowo trzeba sprawdzić rekomendacje dla danego biura, kwalifikacje opiekunów i proponowany program wyjazdu.

Komentarze są wyłączone