Kolorystyka serwisów internetowych

Kolorystyka serwisów internetowych

Kolory mają na nas ogromny wpływ. Każdy z nas ma jakiś swój ulubiony kolor, lub chociaż kilka, które lubi bardziej. Nie ma w tym nic dziwnego. Tak jesteśmy skonstruowani, że coś podoba nam się bardziej, a inne mniej.

Serwisy internetowe powinny być estetyczne

serwisy internetoweDlatego gdy przeglądamy profesjonalny serwisy internetowe, również zwracamy dużą uwagę na kolorystykę. Dla mnie na przykład jest ona bardzo ważna. Nie lubię barw, które absorbują zbyt dużo mojej uwagi. Gdy widzę na jakiejś stronie zbyt krzykliwe barwy, po prostu z niej wychodzę. Dłuższe przypatrywanie się zbyt żywym kolorom, po prostu męczy nasze oczy. A już w ogóle gdy przeglądamy aplikacje internetowe. Na telefonie obrazki są dość małe, a my musimy wpatrywać się w zbyt nasycone kolory. Tego zazwyczaj nie jestem w stanie znieść. I muszę przyznać, że wielu takich stron nie widzę. Obecnie projektowanie stron weszło na zupełnie inny poziom i na wszystkie detale zwraca się uwagę. Na czcionkę, rozmieszczenie tekstu, ale i na kolorystykę. Za tworzenie stron internetowych odpowiadają profesjonaliści. Doskonale znają oni swoją pracę i wiedzą co ludziom się podoba. A ludzie lubią barwy zgaszone. Moim zdaniem strony internetowe, które mają pastele, są tymi najpopularniejszymi. W końcu lubimy delikatne barwy, przynajmniej jeśli chodzi o kobiety. Uspokaja nas delikatna biel, szarości i zielenie. Gdy widzę jakiś neonowo żółty czy pomarańczowy, od razy daną stronę zamykam. To kolory drażniące i nie da się ich przyswajać na dłuższa metę. I o ile lubię neonowe ubrania i kolory np. na kwiatach, tak strony internetowe nie odpowiadają mi.

Każde miasto jak Wrocław, ma specjalistów od tworzenia stron. Codziennie zabiegają o to byśmy zaglądali na dane strony i kupowali. Oni doskonale znają ludzki mechanizm i nam dostarczają zdrowych i dobrych emocji.

Komentarze są wyłączone