Kominki zapewniające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Kominki zapewniające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie kominka w swoim domu czy mieszkaniu. Na polskim rynku jest całkiem sporo firm, które zajmują się produkcją lub dystrybucją różnych kominków. Wśród nich każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Maksymalne wykorzystanie energii, czyli wybór najlepszego kominka

kominek zuzia kratkiPopularny jest np. kominek powietrzny ZUZIA. Jego zaletą jest maksymalne wykorzystanie energii. Jest to kominek, który wykorzystuje ciepło maksymalnie, ponieważ posiada gęsto rozmieszczone radiatory. Dodatkowo ścianki paleniska kominka zostały wykonane z wysokiej jakości żeliwa o grubości 8 mm. Kominek typu ZUZIA posiada dość wysoki czopuch. Dzięki temu jest duża powierzchnia wymiany ciepła między gorącymi spalinami a pomieszczeniami. Cząstki opału są zawsze dopalane. Nie jest tak, że pozostają niedopalone fragmenty. To wszystko za sprawą specjalnego deflektora, którego zadaniem jest wydłużenie drogi spalin. Z pewnością kominek zuzia kratki spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Kominek posiada wbudowany szyber. Oznacza to, że można manualnie sterować ciągiem kominowym. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że kominki ZUZIA dają możliwość ręcznego kontrolowania procesu spalania. Jest to możliwe dzięki zamontowaniu specjalnej przesuwki popielnika. Oczywiście takie kominki muszą być bezpieczne dla ich użytkowników. Front wkładu kominkowego został stworzony z ceramiki żaroodpornej. Ceramika ta wytrzymuje temperaturę nawet 800 stopni Celsjusza.

Oprócz tego kominek posiada specjalny ozdobny płotek. Zabezpiecza on przed wypadaniem drewna, ale również pomaga w utrzymaniu czystości na najwyższym poziomie. Ceny takich kominków wcale nie są wygórowane. Za kominek typu ZUZIA trzeba zapłacić około 2 tysięcy złotych. Firmy zapewniają też profesjonalny montaż kominków w domach i nie tylko.

Komentarze są wyłączone