Konkurs dekarski na wykonanie dachu

Konkurs dekarski na wykonanie dachu

Mieszkam w Otwocku, ale Konstancin Jeziorna to moje miasto rodzinne. Mieszkają tam rodzice. Moja siostra mieszka z mężem i dzieciakami w Nadarzynie. Ostatnio jak wracałem z pracy to zobaczyłem na ulicy ogromny plakat, który informował, że niebawem odbędzie się konkurs na najpiękniejsze dachy.

Na czym będzie polegał konkurs o dachach?

dachyNie miałem pojęcia, że dachy mogą być brane pod uwagę w konkursach. Przecież wszystkie dachy są takie same. Zdecydowałem, że pójdę na ten konkurs jako widz, by zobaczyć jak wyglądają dachy, które stawiają dekarze. Okazało się, że konkurs dotyczył różnych kategorii. Brano pod uwagę dachy dwuspadowe, dachy skośne, okładziny ścian, dachy blaszane, fasady oraz dachy metalowe. No tak i okazało się, że wszystkie dachy są na fotografiach, gdzie ja myślałem, że zobaczę te dachy na jakichś budynkach. Ale w sumie niemożliwe jest aby pokazać dachy inaczej niż na fotografiach. Przecież dekarze pracują w różnych miejscach i stawiają takie tanie dachy – nadarzyn. W sumie, to nigdy nie byłem na konkursie tego typu i nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje. Miałem prawo myśleć, że zobaczę prawdziwe dachy. Co prawda były tam różnego rodzaju pojedyncze dachówki, z których wykonywane są dachy, aby każdy, kto ogląda dachy na fotografii mógł zobaczyć dokładnie dachówkę, z której dachy zostały wybudowane. Konkurs wygrał jakiś dekarz z Warki, ponieważ jego dachy jurorzy ocenili najwyżej. Pozostałe dachy również były bardzo ładne, ale te dachy, które wykonał dekarz z Warki wyróżniały się od pozostałych. Jego dachy były doskonale zaprojektowane i idealnie dopasowane pod względem kształtu i koloru.

Dzięki temu budynki miały idealnie dopasowane dachy. Konkurs był bardzo fajny i jak się skończył poszedłem jeszcze na spacer. W okolicy było bardzo spokojnie i się ściemniało.

Komentarze są wyłączone