Korzystanie ze zwyżki podczas prac budowlanych

Korzystanie ze zwyżki podczas prac budowlanych

Kiedy zakładałem firmę budowlaną, wiedziałem, że nie zawsze będzie to praca wewnątrz budynku. Dlatego wiedziałem, że najważniejsze w prowadzeniu własnej działalności to mieć dostęp do innych ludzi, którzy pomogą zrealizować trudne zadania. Nie bez znaczenia jest też możliwość zatrudnienia firm ze specjalistycznym sprzętem do różnego typu prac.

Zwyżka i jej zastosowanie na budowie

tani wynajem zwyżki na terenie warszawyKiedy otrzymuję zlecenie, wiem, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie do jego realizacji. Jakiś czas temu, dostałem telefon, że będą wymagane prace związane z elewacją kilku budynków mieszkalnych. Wiedziałem, że montowanie rusztowania nie przypadnie do gustu mieszkańcom. Dlatego zdecydowałem się na tani wynajem zwyżki na terenie Warszawy. Istnieje parę sprawdzonych firm. Miałem już doświadczenie ze sprzętem tego typu, dlatego wiedziałem, na jakie czynniki zwrócić szczególną uwagę. Najpierw należało sprawdzić stan techniczny urządzeń, ich hydraulikę oraz pojemność kosza. Wiedziałem, że musi być tak skonstruowany, by pracownicy mogli bez problemu umieścić w nim wymagane do prac materiały. Poza tym, trzeba było skupić się na cenie. Wiedziałem, że czas realizacji ustalony ze zleceniodawcą może się przesunąć, bo w tym okresie mogły wystąpić burze. Dlatego szukałem firmy, która posiada na tyle luźne terminy, żeby móc wypożyczyć zwyżkę na zapas. Kolejną sprawą było, którzy z pracowników będą pracować na wysokości. Należy pamiętać, że praca na wysokości jest stresująca i tylko najbardziej doświadczeni z moich ludzi powinni tam przebywać najdłużej. Zwłaszcza, że słońce mocno świeciło, a nie każdy robotnik pamięta o tym, by zabezpieczyć się przed promieniami słonecznymi.

Poza miejscem na materiały, trzeba też było ustalić, ile wody zapewnić pracownikom podczas wykonywania prac wysokościowych. Chodziło o to, by podnośnik koszowy jak najrzadziej musiał udawać się na dół. Przede wszystkim, myślałem o tym, by jak najkrócej ludzie przebywali w pełnym słońcu na sporej wysokości.

Komentarze są wyłączone