Kryzys w branży rekuperacji

Kryzys w branży rekuperacji

Firmy takie jak moja dawna już nie przeżyły takiego kryzysu, jak ten sprzed dwóch miesięcy. Do niedawna było nas bardzo niewiele. Gdy zakładając mój biznes szukałem miejsc, w których mogłem założyć sobie w domu rekuperację lub klimatyzację.

Rekuperacja – opłaca się?

rekuperacjaMyślałem, że na Śląsku, a zwłaszcza w Katowicach będzie się roiło od takich firm, ale o dziwo praktycznie nie było ich u nas wcale. Szybko wyczułem okazję do zrobienia pokaźnych pieniędzy – założyłem firmę za oszczędności z mojej obecnej pracy, oraz wykupiłem spore akcje marketingowe które miały rozreklamować moją firmę na całym Śląsku. Spisali się znakomicie – po paru miesiącach dostawałem zlecenia na rekuperację z całego województwa niemal ciągiem. Bardzo mi się to podobało – sama klimatyzacja i jej montaż przynosiła mi co miesiąc ogromne zyski, zaś rekuperacja była przyjemnym dodatkiem do i tak sporych pieniędzy. Rekuperatory schodziły w wystarczająco szybkim tempie, by opłacało mi się nimi handlować. Problem zaczął się w momencie, w którym inni ludzie zaczęli zakładać firmy bardzo podobne do mojej. Nagle w naszym mieście rekuperację można było kupić na każdym kroku. Nie bardzo mi się to podobało – dla mnie oznaczało to, że musiałem mocno zejść z cen. Nigdy nie były one u mnie jakoś szczególnie wygórowane – przez cały czas starałem się o to, by rekuperacja u mnie była możliwie jak najtańsza, tak by nikt mnie nigdy nie wygryzł z rynku. Co jednak miałem zrobić, gdy do gry weszli ludzie posiadający ogromne zaplecze finansowe, mogący pozwolić sobie na miesiące strat byle tylko wyniszczyć konkurencję? Na szczęście miałem bardzo dobrą renomę na rynku, dzięki czemu pomimo wyższych cen część ludzi wolała zamawiać rekuperację i klimatyzację u mnie niż u świeżej konkurencji.

Uratowało mnie to, że reklamy wystawiałem również w innych miastach, takich jak na przykład Częstochowa. Gdy większość biznesów nieposiadających oszczędności się wykruszyła i ponownie zostało tylko parę najlepszych firm, ceny wróciły do normy.

Więcej o rekuperacjach możnana znaleźć na: www.komfortwentylacje.pl

Komentarze są wyłączone