Letni spływ kajakowy Wkrą

Letni spływ kajakowy Wkrą

Amatorów aktywnego wypoczynku nie brakuje. W końcu lepiej wypoczywać na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody, niż kisić się na kanapie przed telewizorem, czy przed ekranem komputera. Człowiek ma niewiele okazji do kontaktu z naturą i powinien każdą taką przydarzającą się okazję wykorzystywać. Spływ kajakowy może być świetnym rozwiązaniem w tym przypadku.

Relaks na spływie kajakowym

kajaki - WkraPływanie kajakiem jest zasadniczo świetnym pomysłem na wypoczynek zarówno dla tych, którzy lubią relaksować się aktywnie, jak i dla tych, którzy preferują odprężające nic nierobienie. Płynąc kajakiem można intensywnie wiosłować, przyspieszając pokonanie całej trasy spływu, ale można również beztrosko leżeć i nie robić nic, pokonując trasę powoli z nurtem rzeki. Należy wcześniej upewnić się, czy dana rzeka nadaje się do obu preferencji wypoczynkowych. Dla wielu osób spełnieniem marzeń jest wakacyjny wypad na kajaki – Wkra należy do najpopularniejszych rzek do tego typu rozrywek. Jeżeli nie jesteśmy w posiadaniu własnego sprzętu, możemy niedrogo go wypożyczyć. Nawet lepiej, ponieważ nie musimy go później taszczyć ze sobą do domu – dlatego jest to dobre rozwiązanie również dla niezmotoryzowanych. Kiedy temperatura osiąga gigantyczne rozmiary, należy pamiętać o kremie z filtrem – nad wodą opalamy się szybciej, a na spływie kajakowym jesteśmy narażeni na długotrwałą ekspozycję na słońce. Ta, czy siak, kajaki to świetna rozrywka.

Wypad ze znajomymi na spływ kajakowy może stanowić interesujące urozmaicenie dotychczasowych spotkań. Po pokonaniu całej trasy, jeśli warunki są bezpieczne i sprzyjające, można wykąpać się w rzece i ochłodzić się po kilkugodzinnym wiosłowaniu w promieniach słońca. Nad wodą mamy okazję do rozmowy, a także do wyciszenia się i kontaktu z przyrodą.

Komentarze są wyłączone