Malowanie hal stalowych

Malowanie hal stalowych

Każdy obiekt użyteczności publicznej – kino, galeria, pasaż, szpital, biurowiec, hala zanim zostanie dopuszczony do codziennego użytku musi zostać wyposażonych w szereg asortymentów i środków, którego głównym zadaniem zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa w trakcie wystąpienia zagrożenia.

Sposoby zabezpieczenia budynków użyteczności publicznej

malowanie hal stalowychRozwój techniki sprawia, że wieżowce stale pną się do góry, zaś hale produkcyjne czy też magazyny są coraz większe. Znajdują się w nim dziesiątki tysięcy ludzi, którzy używają wiele różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, biurka oraz różnego rodzaju innego sprzętu, który używany jest na co dzień w pracy. Dlatego budynkom o konstrukcji stalowej stawia się szczególne wymagania co do kwestii bezpieczeństwa pożarowego. Dotyczy to głównie montowanie w takich obiektach zraszaczy, gaśnic oraz specjalne drzwi przeciwpożarowe. Kolejnym istotnym elementem do zabezpieczenia budynku jest malowanie hal stalowych specjalną farbą ognioochronną. Taka farba ma zadanie ochronić konstrukcje stalową w zależności od ilości warstwy od 30 minut do nawet 240 minut. Takie prace przeprowadza się na początku prac, gdy konstrukcja stalowa jeszcze stoi. Pracę takie trwają od kilku do kilkunastu dni i jest uzależnione od powierzchni konstrukcji jaka ma zamiar stanąć. Farby tego typu sprzedaje się w zestawie wraz z farbą podkładową, farbą pęczniejącą oraz farbą nawierzchniową. Warto zaznaczyć, że grubość warstwy ognioochronnej jakim jest pokrywana dana konstrukcja jest dobierana w zależności od wymogów klasy odpornościowej przyszłego obiektu.

Malowanie ognioochronne konstrukcji stalowych wymaga nie tylko umiejętności, ale również wiedzy jakiej farby użyć. Warto zaznaczyć, że takie rzeczy zleca się specjalistycznej firmie, która wykonuje takie prace na wysokości. Do swojej pracy używają zazwyczaj pędzli, pistoletów oraz specjalnego podnośnika.

Komentarze są wyłączone