Membrany pełnią ważną rolę na dachach

Membrany pełnią ważną rolę na dachach

Właśnie jesteśmy w trakcie budowy swojego pierwszego w życiu domku jednorodzinnego. Do tej pory mieszkaliśmy bowiem z mężem i dziećmi w bloku, praktycznie w centrum miasta. Teraz czeka nas spokojne życie na obrzeżach miastach. Najpierw jednak czeka nas jeszcze wykończenie domu. Właśnie jesteśmy w trakcie dopracowywania dachu.

Niezawodna membrana na dachu

membrana epdmBudowa domu wiąże się ze sporymi nakładami czasu i finansów. Ale za to efekt końcowy wynagrodzi nam wszystkie trudy włożone w powstawanie naszego pierwszego domu jednorodzinnego. Nie wynajmowaliśmy żadnej ekipy budowlanej. Pomaga nam kilku zaprzyjaźnionych budowlańców a dużo rzeczy robimy sami. Mieliśmy więc okazję wiele się nauczyć i w sumie nadal zdobywamy kolejną wiedzę. W tym momencie jest to wiedza dotycząca wykańczania dachów. Wczoraj dostarczona została na budowę zamówiona wcześniej membrana epdm, którą kupiliśmy nie mając pojęcia, do czego służy. Nasi znajomi budowlańcy wytłumaczyli nam, że ta gruba, gumowa folia będzie służyła jako zabezpieczenie przed gromadzeniem się wilgoci. A jak wiadomo wilgoć potrafi zmusić bardzo szybko do remontu. Nie wiedziałam wcześnie, że pod dachówkami będzie znajdowało się tyle skomplikowanych warstwa. Jak dostaliśmy informacje, że potrzebna będzie membrana dachowa, to myśleliśmy, że jest tylko jeden jej rodzaj. Okazuje się, że wcale nie. Potrzebowaliśmy więc porady specjalistów odnośnie tego, jaką membranę wybrać. To znaczy, z jakiego materiału została zrobiona.

Podczas budowy naszego pierwszego w życiu domu, z racji tego, że budujemy go po części sami, nauczyliśmy się bardzo wielu rzeczy. Na przykład tego, w jaki sposób buduje się dachy. Nie mieliśmy pojęcia, że jest na nim potrzebnych tyle warstwa i że jedną z kluczowych ról pełni specjalna membrana.

Komentarze są wyłączone