Mikrocement – jakość i nowoczesność

Mikrocement – jakość i nowoczesność

Na dzisiejszym rynku, wśród bardzo licznej grupy tynków, farb i innych okładzin, można znaleźć unikalny materiał, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających konsumentów. Mikrocement, który jeszcze do niedawna był stosowany wyłącznie podczas wykończeń powierzchni przemysłowych, coraz częściej jest wybierany jest do aranżacji wnętrz mieszkalnych.

Zastosowanie mikrocementu w wykończeniu wnętrz

mikrocementTynk strukturalny, o którym mowa, jest połączeniem trzech składników – specjalnie selekcjonowanego, wytrzymałego kruszywa, żywic polimerowych oraz cementu. Połączenie tych składników w odpowiednich proporcjach doprowadziło do powstania cienkiej, bo niespełna 3mm powłoki, która cechuje się niezwykłą przyczepnością do podłoża. Oznacza to, że mikrocement możemy stosować na każdej powierzchni, o ile wcześniej nie zapomnimy o jej wcześniejszym przygotowaniu. Po aplikacji materiału uzyskamy idealną, gładką, nienasiąkliwa powierzchnię, odporną na tłuszcz oraz inne zanieczyszczenia. Wielką zaletą jest sprężystość materiału, dzięki której jest możliwe stosowanie go na drewnianych parkietach. Wszystkie te cechy sprawiają, że wykonanie powłok polimerowych tego typu jest możliwe w miejscach, w których inne materiały się nie sprawdzają, takich jak łazienki, kuchnie czy garaże. Dodatkowym atutem mikrocementu jest to, że producenci oferują gamę wielu barw, dzięki czemu powłoka nie wymaga malowania czy dalszego wykańczania.

Bardzo istotne jest to, aby podczas montażu stosować się do wytycznych producenta, lub znaleźć wykwalifikowanego fachowca, który ma doświadczenie w stosowaniu cementów polimerowych. Nakładanie mikrocementów wymaga bowiem odpowiedniej staranności i przerw technologicznych. Dbałość o szczegóły pozwoli na uzyskanie wnętrz praktycznych, które zachwycą nowoczesnym wyglądem.

Komentarze są wyłączone