Najlepszy druk 3d- rozwój technologiczny

Najlepszy druk 3d- rozwój technologiczny

Innowacyjne rozwiązania w przeważającej części stosowane są w szlachetnych celach, które służą społeczeństwu i poszczególnym ludziom. Wydruki 3d pełnią właśnie taką rolę. Nie oznacza to jednak, że ich stosowanie może mieć tylko pozytywne skutki.

Druk 3d to kro naprzód

druk 3dNajlepszy druk 3d zdaniem wielu specjalistów do spraw bezpieczeństwa może być zagrożeniem, jeżeli zostanie użyty niezgodnie ze swoim przeznaczeniem. Może stać się na przykład źródłem pozyskania, wejścia w posiadanie nielegalnej broni, która zostanie użyta do przestępstwa. Drukowanie 3d na razie nie daje szans na wydrukowanie w stu procentach skutecznej broni palnej, ale wraz z polepszeniem się jakości druku, stanie się to więcej niż pewne. Trzeba być przygotowanym na taką ewentualność. Dodajmy także, że w większości krajów posiadanie nielegalnej broni nie znajdującej się pod kontrolą i w rejestrach policji jest przestępstwem. Mimo wszystko druk 3d będzie wielkim krokiem na przód. Będzie to technologia, która będzie w stanie wpłynąć na życie większości ludzi. Badania nad nim cały czas trwają. Nakłady finansowe są ogromne. Pierwsze efekty są pozytywne, dlatego też technologia będzie cały czas ulepszana. Przemysłowe drukarki to inwestycje godne uwagi. Drukowanie trójwymiarowe daje możliwość wykorzystania każdego rodzaju materiału. Metal, gumy, żywice oraz tworzywa sztuczne zostaną odpowiednio wykorzystane. Obecnie drukowanie trójwymiarowe nie jest ekonomiczne z punktu widzenia prywatnego użytkownika. Koszty zakupu sprzętu są wysokie. Tak samo koszty jego utrzymania.

Trudno także o specjalistyczne części i serwisowanie. W czasem ta sytuacja będzie się jednak zmieniać. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Nowoczesne technologie dopiero z czasem stają się powszechne i co za tym idzie tańsze.

Komentarze są wyłączone