Naprawianie form wtryskowych

Naprawianie form wtryskowych

 

Formy wtryskowe to urządzenia, które są wykorzystywane do masowych produkcji określonego przedmiotu. Np. producent długopisów wykonuje je na takich formach często w tysiącach egzemplarzy dziennie. Naturalną rzeczą jest, że taka forma może ulegać odkształceniom, czy ubytkom. I to trzeba po prostu naprawić.

W jaki sposób naprawia się formy wtryskowe?

sprawna naprawa form wtryskowychOd każdej formy wtryskowej wiele się wymaga. Przede wszystkim ma zarabiać. I to szybko i dużo. Oczywiście w takim wypadku, w trakcie intensywnego użytkowania, może ona ulegać różnym defektom, czy wręcz uszkodzeniom. Tylko sprawna naprawa form wtryskowych powinna przywrócić ją do pełnej pracy. Najlepiej wykonać to u profesjonalisty, który już na samym początku, wspólnie z właścicielem takiej formy oceni stopień jej zużycia i postara się określić zakres regeneracji. W trakcie tej regeneracji zostaną określone ewentualne ubytki w formie wtryskowej, oraz jej usterki. Wszystko to zostanie naprawione tak, aby forma wtryskowa mogła znów pracować. Regeneracji może podlegać także forma nowa, ponieważ bardzo często jest tak, że już na etapie produkcji takiej formy, mogą pojawić się pewne problemy dotyczące wewnętrznego kształtu formy. W takim wypadku docelowy przedmiot, który ma być wykonywany będzie inny, niż zakładano. Wtedy należy taką formę wtryskowa po prostu poprawić, aby kształt docelowego przedmiotu z formy był jak najbardziej zadowalający. Wszelkie wady obejmują zazwyczaj niewielkie fragmenty form, dlatego nie opłaca się robić nowej.

Wykonanie formy wtryskowej wiąże się z kosztem adekwatnym do jej wielkości, materiału, czy kształtu (specyfiki trudności). Jednak taka forma bardzo szybko się zwróci, należy tylko odpowiednio o nią zadbać, aby mogła wykonywać produkty, do których została przeznaczona. 

 

Komentarze są wyłączone