Nowe dachówki na moim dachu

Nowe dachówki na moim dachu

 

Coraz więcej ludzi ma na swoich dachach blachy, które imitują dachówki. Jednak ja wolę nie mieć blachy na dachu. Od dłuższego czasu mam już nowe dachówki, które bardzo dobrze wyglądają i mocno się trzymają dachu. Widać, że firma, która mi je zakładała zrobiła to bardzo profesjonalnie. W moim sąsiedztwie sporo osób ma dachowi nie blachy. 

Pojedyncza dachówka czy blacha

dachówki we WrocławiuCzasami jednak nam jest trudno podjąć decyzje co jest lepsze czy dachówka czym może położenie blachy. W sumie obie rzeczy są dobre. Kwestia pozostaje tylko taka czy mamy wystarczająco dużo środków, by kupić dachówki zamiast blachy. Nie ma co ukrywać, że dachówki we Wrocławiu mogą być droższe niż blachodachówki. Ale chyba tylko parę złotych na metrze są droższe. Dachówki są też ciężkie, przez co bardziej będą się trzymały dachu. Wiatr będzie miał trudności by poderwać taką dachówkę, więc podczas silnego wiatru możemy być spokojni, że żadna nie spadnie. Na rynku są dostępne różne ich wersje i o różnym kolorze. Ja u siebie mam położone w kolorze ciemnego brązu. Można także ze sklepu zamówić próbki dachówek. Przyślą nam wtedy pojedynczą każdego koloru czy wzoru. Oczywiście zapłacimy za to. Ale wtedy będziemy mogli sobie je przyłożyć na dachu i zdecydować, które są lepsze. Ja na swoim dachu mam takie prosty wzór, kory jest lekko falowany. Zakładali je u mnie jakoś tydzień. Wiadomo zdejmowali stare dachówki, wymieniali te drewniane belki, które są pod dachem i kładli nowe. Po tym dom wyglądał o wiele lepiej. Położyli mi je jeszcze na mojej szopie. Niech już wszystko pasuje do siebie. Może jeszcze dodam, że dachówki, które mam są matowe. Były jeszcze takie, które nie miały matowej powłoki.

Niektórzy na swoim dachu mają dachówki, a niektórzy blachodachówki. Ja zdecydowałam się na to pierwsze. Pierwszym powodem było to, że są one dość ciężkie i byle podmuch wiatru jej nie zrzuci z dachu. Powód drugi to, że mogłam wybrać dowolny kształt dachówek poprzez zobaczenie próbek. Poza tym uważam, że dach na którym są dachówki o wiele lepiej wygląda niż ten na których jest położona blacha. 

 

Komentarze są wyłączone