Obsługa płacowa pracowników – wirtualne biuro we Wrocławiu

Obsługa płacowa pracowników – wirtualne biuro we Wrocławiu

Wirtualne biura księgowe to nowość na polskim rynku. Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie usługi w zakresie księgowości prowadzone są wirtualnie. Dokumenty wysyłane są kurierem lub pocztą albo nawet za pośrednictwem poczty elektronicznej (są skanowane i podpisywane), a biuro księgowe zajmuje się już konkretnymi usługami dla spółki.

Wirtualne biuro zajmujące się obsługą płacową pracowników

wirtualne biuro we WrocławiuWśród usług biura księgowości dużą rolę odgrywa obsługa płacowa pracowników. Biuro jest w stanie sporządzić listy płac dla danych pracowników spółki. Biuro zajmie się również sporządzaniem rachunków, jeśli chodzi o umowy zlecenia. To biuro księgowe musi zająć się rozliczaniem zwolnień lekarskich danego pracownika. Biuro wylicza należny ekwiwalent za urlop pracownika. Przygotowywanie zgłoszeń do ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego pracowników i ich rodzin również należy do zadań biura księgowości. To biuro sporządza roczną deklarację PIT-4R. Oferta biur zawiera też naliczanie miesięcznych zaliczek z tytułu podatku dochodowego dla osób fizycznych PIT-4. Tym wszystkim może zająć się wirtualne biuro we Wrocławiu. W ofercie znajdują się również takie usługi jak wyliczenie miesięcznych składek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Biuro musi sporządzić deklaracje, a następnie wysłać je do ZUS. To biuro sporządzi informacje o tym, jakie dochody zostały osiągnięte przez pracowników (PIT-11 i PIT-8B). Wiadomo, że obsługa płacowa pracowników to tylko jedna część usług, która może być zrealizowana przez biuro wirtualne we Wrocławiu czy innych miastach.

Coraz więcej firm decyduje się na taką współpracę z biurami księgowości, ponieważ jest to bardzo wygodne. Nie są to też usługi drogie – przeciwnie, można skorzystać z usług biura księgowego w naprawdę przyzwoitej cenie – zwłaszcza jeśli będzie to stała współpraca.

Komentarze są wyłączone