Pasja jeździectwa – akcesoria jeździectwa będą niezbędne

Pasja jeździectwa – akcesoria jeździectwa będą niezbędne

Dobrze, gdy ludzi mają w swoim życiu jakieś pasje. Dla jednych mogą to być komputery, dla innych piłka nożna, książki, a jeszcze dla innych jeździectwo konne. Każda z tych pasji wymaga jakiegoś sprzętu, akcesoriów.

Czy akcesoria jeździeckie to duży wydatek?

akcesoria jeździeckie

Chcą, nawet amatorsko, zajmować się swoją pasją musimy poświęcić na to jakieś pieniądze, a także czas. Solidne akcesoria jeździeckie wcale nie muszą być drogie. Zdaje się niektórym, że jeździectwo jest bardzo drogą pasją, tak jednakże nie musi być. Dzieje się tak wtedy, gdy chcemy na własność kupić sobie konia najdroższy sprzęt do niego. Jednakże konia można wypożyczyć, a najdroższy sprzęt wcale nie oznacza najlepszego dla nas. Nie każdy potrzebuje przecież sprzętu, który spełnia wymagania najlepszych jeźdźców, pasjonaci nie skorzystają z większości jego funkcji. Bryczesy damskie i męskie to podstawowy element ubioru jeźdźca, do tego dochodzi dżokejka, odpowiednie buty, jakiś polar i to wszystko. Naprawdę jeśli chodzi o jeźdźca nie potrzeba wiele. Jednak bryczesy to dość ważny element, dlatego, że chronią jeźdźca przed otarciami. Czaprak z kolei pozwala na ochranianie konia przed otarciami od siodła, szczególnie jest ważny gdy siodło jest nowe. Podobnie z nami, zanim rozchodzimy nowe buty, często zdążą nas one sporo poranić, a tego nie chcemy. Na początku zaleca się testowanie wielu sprzętów, zanim odnajdzie się ten właściwy. Podobnie mamy z innymi markami używanymi w codziennym życiu. Ochraniacze dla konia są także bardzo istotne. Przez nieuwagę zapomniałam o ochraniaczach dla jeźdźca, a przecież upadki z konia zdarzają się często, zwłaszcza początkującym jeźdźcom.

Nie warto narażać swojego zdrowia. Czapka jeźdźca także spełnia ważną rolę ochronną, nie wyobrażam sobie jeżdżenia bez odpowiedniego zabezpieczenia głowy, jest to całkowicie nieodpowiedzialne zachowanie.

Niedrogie akcesoria kupisz w sklepie https://www.stajniasklep.pl

Komentarze są wyłączone