Pies u fryzjera w Krakowie

Pies u fryzjera w Krakowie

Lubię wszystkie zwierzęta, ale czworonogi wręcz uwielbiam! Sama jestem właścicielką jamnika długowłosego o imieniu Pysio. Ten zwierzak mieszka ze mną od kilku lat i jest moim najwierniejszym kompanem. Nasza przyjaźń trwa w najlepsze, a przynajmniej do momentu kiedy trzeba się nieco zająć zbyt długą sierścią mego pupila…

Psi fryzjer z Krakowa

fryzjer dla psa krakówNie ukrywam, że mój pies ukazuje ciemną stronę swej natury, gdy wybieramy się wspólnie do psiego fryzjera. Biedak przechodzi wtedy katusze, jest niezadowolony, gdy obca osoba wykonuje przy nim wszelkie zabiegi kosmetyczne. Mimo wszystko znosi to z godnością, jak na psi ród przystało. Niedawno znalazłam w gazecie ogłoszenie: „fryzjer dla psa Kraków” i od tego czasu chodzimy na wizyty tylko tam. Pysiem zajmuje się młoda studentka weterynarii, która ma wyjątkowe podejście dla czworonogów i jest bardzo cierpliwa. Mój przyjaciel poddaje się zabiegom takim jak kąpiel, strzyżenie i czesanie. Uwielbia piłowanie pazurków. Trzeba zarezerwować sobie dwie godziny czasu, ponieważ tyle trwa doprowadzenie pupila do porządku. Najlepiej,kiedy pies od początku odwiedza jedną osobę, ponieważ wtedy można zminimalizować stres związany z wizytą. Nie zawsze jednak istnieje taka możliwość. Psy umieją się łatwo przystosować, a niektóre rasy bardzo lubią zażywać kąpieli. Po takiej wizycie pies wygląda niczym z reklamy:wyczesany, ostrzyżony i pachnący. Zawód psiego fryzjera wymaga pewnych predyspozycji; przede wszystkim trzeba kochać zwierzęta i nie bać się ich. Mowa zwłaszcza o dużych rasach. 

Nie tylko ludzie, ale także czworonogi muszą dbać o swoją higienę. Co prawda rzadziej niż my, bo raz na kilka miesięcy… Po takiej wizycie zwierzę poczuje się lepiej we własnej skórze – sprawdzone! W końcu każdy lubi raz na jakiś czas poczuć się pięknie, prawda?

Komentarze są wyłączone