Plafony, żyrandole, a może lampy stojące?

Plafony, żyrandole, a może lampy stojące?

 

Wybór odpowiedniego oświetlenia jest bardzo ważny w każdym pomieszczeniu. Lampy należy dopasowywać nie tylko pod względem wizualnym, ale również funkcjonalnym. Innego światła potrzebujemy w łazience, innego w salonie, również dojście do lamp, potrzebne przykładowo przy wymianie żarówki będzie się różnić.

Plafon montowany na ścianie lub suficie

plafon diamondLampy i lampki stojące najczęściej można znaleźć w sypialni lub w biurze. Tam potrzebne jest światło punktowe, przy biurku lub na stoliki nocnym. Umożliwia ono czytanie książek i dokumentów. Lampy wiszące sprawdzają się w salonach i pokojach dziecięcych lub też w innych pomieszczeniach jako jedno z dwóch źródeł światła. Lampy abażurowe czy żyrandole dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych. Trzecia opcja do plafony, np. plafon diamond. Plafony najczęściej są montowane na ścianach, ale są także opcje sufitowe. Mogą one z powodzeniem zastępować oprawy sufitowe na żarówki ledowe. Nie kurzą się jak lampy wiszące i nie utrudniają poruszania się po pomieszczeniu jak lampy stojące. Plafony są to okrągłe, ,,talerzowe” lekko wypukłe lampy występujące także w wersji półplafonu, czyli półokręgu. Najczęściej są tworzone z mrożonego szkła, są zatem matowe i nieprzeźroczyste. Najpopularniejszy kolor to biały, choć oczywiście są też inne kolory i plafony z wzorami. Możliwości jakie dają plafony są nie do przecenienia, ponieważ można je montować w każdym pomieszczeniu, na dowolnej wysokości ściany oraz na suficie.

Kupując plafony możemy wiele zyskać. Dobra lampa będzie atrakcyjnym dodatkiem do pomieszczenia, ale również nie będzie sprawiała kłopotów (nie trzeba jej często myć) i można ją nabyć w atrakcyjnej cenie. Plafony można kupować w sklepach stacjonarnych, jak również przez sklepy internetowe.

 

Komentarze są wyłączone