Płyty winylowe

Płyty winylowe

Żyjemy w czasach, gdzie płyty winylowe należą już do przeszłości. Dziś muzyka odtwarzana jest najczęściej z cyfrowych nośników, mogących pomieścić mnóstwo utworów. Płyty winylowe najczęściej mieściły jeden utwór. Oczywiście, były tzw. longplaye z kilkoma utworami, jednak czas muzyki na nich był znacznie ograniczony.

Zakup płyt winylowych może odmienić postrzeganie muzyki

sklep z winylamiDobry sklep z winylami może dostarczyć mnóstwa atrakcji każdemu, kto potrafi cieszyć się inną formą muzyki, niż ta z nośników elektronicznych. Kiedy płyty winylowe zaczęły odchodzić do tzw. lamusa, wydawało się, że już nigdy nie powrócą. Najpierw zastąpiły je kasety taśmowe, następnie płyty CD. Jednak te ostatnie także ostatnio są rzadziej kupowane. Dziś muzyki najczęściej słucha się z radio, lub innych nośników pamięci (np. mp3, mp4), lub nawet z telefonów komórkowych. Nikomu już nie są potrzebne żadne płyty. Jednak, nic bardziej mylnego. Jeśli o płytach CD większość z nas powoli zapomina, to płyty winylowe na rynku muzycznym mają się bardzo dobrze. Istnieją specjalne sklepy, w których można zakupić płyty winylowe ze współczesną muzyką. Są one jak najbardziej nadal tłoczone i nic nie zapowiada ich, wcześniej spodziewanego upadku. Na takich płytach istnieje muzyka z przeszłości, oraz z teraźniejszości. Można je oczywiście kupić w dobrych sklepach. Wszystko zależy od preferencji ewentualnego kolekcjonera, lub wręcz konesera tego typu nośników muzycznych. Ceny płyt winylowych mogą się bardzo od siebie różnić.

Jest zasada, że jeśli jakiegoś towaru jest mało – to musi być on za odpowiednią cenę. Czyli – stare winyle z muzyką sprzed kilkudziesięciu lat mogą osiągać niespotykane ceny. Jeśli jeszcze wykonawca jest (lub był) bardzo popularny w świecie muzyki, jego płyty na pewno będą drogie.  

Komentarze są wyłączone