Podczerwień ogrzewająca bryłę pomieszczenia

Podczerwień ogrzewająca bryłę pomieszczenia

 

Ogrzewanie na podczerwień staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Takie panele grzewcze produkowane są zarówno przez zagranicznych jak i polskich producentów. Aktualnie są to produkty, których stosunek wartości cenowej do jakości jest idealny.

Ogrzewanie ścian, sufitów i podłóg dzięki podczerwieni

grzejniki na podczerwień cena sklep onlineWiększość producentów paneli oferuje gwarancję na takie produkty, która może trwać nawet 10 lat. Po upływie okresu gwarancyjnego możliwe jest przedłużenie gwarancji. Najpierw jednak konieczne jest wykonanie przeglądu termowizyjnego. Zasada działania grzejników na podczerwień jest bardzo prosta. Dochodzi tutaj do długofalowej emisji ciepła w podczerwieni. Jest to promieniowanie bardzo podobne do tego emitowanego przez słońce. To sprawia, że powietrze nie jest ogrzewane jako pierwsze w pomieszczeniu i nie stanowi przekaźnika ciepła. Najpierw promieniowanie dociera do samej bryły pomieszczenia oraz do osób, które się w nim znajdują. Jeśli chodzi o grzejniki na podczerwień cena sklep online to można znaleźć różne propozycje. Grzejniki w sklepach internetowych w postaci nowoczesnych paneli kosztują zazwyczaj ok. 500 zł. Wiadomo, że wiele zależy od wielkości takich grzejników i ich wydajności. W pomieszczeniu ogrzewane są nie tylko ściany, ale również sufity i podłogi. Dzięki ogrzewaniu całej bryły pomieszczenia, dochodzi do emisji ciepła nawet wtedy, kiedy panele podczerwieni nie są podłączone do źródła zasilania. Ludzie, którzy przebywają w pomieszczeniu, odczuwają podwyższony komfort.

Oczywiście należy też wspomnieć o tym, że tego typu promieniowanie jest pozbawione szkodliwych dla zdrowia promieni UV. W pomieszczeniu ogrzewanym podczerwienią nie ma dyskomfortu wynikającego z różnicy ciepła w dolnych i górnych partiach pomieszczenia. Cały pokój ogrzewany jest jednakowo w każdej partii.

 

Komentarze są wyłączone